Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szalona wskazówka obrotomierza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z jakim na forum się nie spotkałem auto jeździ ale czasem szaleje mu obrotomierz gdy wskazówka podskakuje to nic się nie dzieje ale czasem spada na 0 i autem mocno szarpie jest to megane 1.6 8 zaworowa 98 rok jest instalacja lpg sekwencja auto zachowuje się tak samo na lpg jak i na benzynie wstawiam link do filmu jak szaleje obrotomierz

wymieniłem świece przewody i cewkę Pomocy ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie, tylko ze nie szarpało wozem bo skakała tylko do góry, wyczyściłem styki w gnieździe komputera, styki alternatora i czujnik położenia walu ( bo on jest odpowiedzialny za obrotomierz, w skrzyni jest czujnik prędkości od prędkościomierza.) jak narazie problem ustąpił jeszcze może własnie wyczyszczę kostkę od licznika ale dopiero jak wskaźnik znowu zacznie szaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawcą wg mnie będzie CPW - czujnik położenia wału. Było już o tym na forum. U mnie w zeszłym roku też spadł do 0 i zaczęło szarpać autem. Zdarzyło się raz i jak dotąd nie powtórzyło, ale zrobiłem research na forum i wyszło, że to CPW. Przez przypadek mam jeden w zapasie od dawna, także jak problem zacznie się pojawiać nie będe musiał niczego szukać przez allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymieniłem już wszystko co było wedle mnie związane z tym świece przewody cewkę czujnik położenia wału i brak pomysłów co dalej sygnał podobno z czujnika idzie do ECU a z kompa dalej wiec zaczynam podejrzewać kompa może wy macie tańsze rozwiązania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to na pewno nie wina zegarów bo nie powodowały by szarpania silnikiem

tylko same skoki wskazówki

gdzies wkrada sie błąd stytki sprawdzone wszystko czysciutkie zadnego sniedzenia

czy alternator morzże mieć na to jakiś wpływ ??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator miałby powodować skoki wskazówki? Chyba, że coś się dzieje z układem diodowym i nagle zaczyna skakać napięcie ale odczułbyś ten problem w oświetleniu.

A czy czasem wiązka najpierw idzie z impulsatora do kompa a z kompa do licznika? Nie mam na lapie schematów, trzeba by dokładnie go przeglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki przeczyszczone pomoglo na 2 dni chyba wydaje mi sie ze problem jest w tym ze zly syglal dostaje cewka stad te szarpniecia musi oszykiwac komp mam z nim ciagle problem raz do roku musze sie udac w najwieksze mrozy do serwisu na odblokowanie immo bo pada i nie daje sie odblokowac ale czy warto zainwestowac w nowy komp z wycieta linia immo

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!