Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nagłe przyśpiesznie INJECTION A CONTROLLER


upfullbwoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry przepraszam jeżeli problem był już opisywany ale szukałem i nie mogłem znaleźć podobnego.

Dwa dni temu gdy ruszałem z skrzyżowania samochód nagle sam zaczął przyspieszać po wyluzowaniu auto zauważyłem ze obroty zacięły się na 3 tysiącach zapalił się Service oraz komunikat INJECTION A CONTROLLER.

Po zgaszeniu i odpaleniu problem zanikł. Niestety powrócił następnego dnia, poszukałem troszkę na forum i postanowiłem wyczyścić przepustnice jednak i to nie pomogło dziś objawy powróciły dodatkowa próbowałem włączyć tempomat wtedy wyświetlił się komunikat REGULATEUR HORS SERVICE.

Panowie co to może być czyżby potencjometr pedału gazu czy też innego.

Wtryski raczej odpadają ponieważ defekt występuje zarówna na gazie jak i benzynie.

Edytowane przez upfullbwoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez wyskakiwal taki komunikat tylko ze zamiast servis mialem stop, okazalo sie ze to wtryski, tylko ze tu pojawia sie nastepny problem, padl mi na poczatku jeden zrobilem go a po jakims czasie padly trzy pozostale, tylko ze ja mam diselka 1,5 dci 82 km i dowiedzialem ze ze przy przebiegu 15000 ++ km to narmalka ze padaja po takim przebiegu. i wiec tak zregenerowałem wszystkie 4 wtryskiwacze ( koszty okolo 1500zl + filtr paliwa 100 zl ) i przez jakis czas byl spokoj ale teraz wracalem nad morza i blad wyskoczyl na nowo, ale slyszalem ze mogl zassac jakis syf i mial mniejszcze cisnienie dlatego blad wyskoczyl, bo powiem ze jak mialem te wtryski zepsute to umialem wymusić ten blad, czyli 1,2,3,4 i pedla gazu do dechy, i blad wyskakiwal i teraz tego nie ma, co do twojego przypadku to raczej jak podlaczysz kompa to bedziesz wszystko ladnie wiedzial co jest

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpięcie pod komputer wykazało błąd czujnik położenia pedału gazu ścieżka 1, pedał wymieniony na inny jednak nic się nie poprawiło.

Przepustnica wyczyszczona także nic nie pomogło.

Nauczyłem się sam wywołać takie objawy a mianowicie w momencie gdy wszystko jest dobrze odpinam pedał gazu i uzyskuje objawy takie jak opisałem wyżej, jednak nadal nie wiem co jest przyczyną w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym jest ciężka sprawa bo w momencie sprawdzania jest przejście a za chwile może je zgubić.

Jutro po pracy planuje dokładnie przeczyścić styki zarówno przy pedale gazu jak i przy przepustnicy.

Gdzieś przeczytałem że przyczyną może być czujnik stopu, dziś go rozebrałem przeczyściłem lecz szczerze wątpię by w tak prostym czujniku mogło by się coś popsuć.

Powodem usterki okazał się czujnik Stopu, rozebrałem go wyczyściłem i od 3 tygodni jest wszystko ok.

Edytowane przez upfullbwoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!