Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy ktoś tu się zna na komputerach?


piszu

Rekomendowane odpowiedzi

piszu, podłacz dysk 320 Gb jako master lub kable select na wtyczcr master. nie podłaczaj tego drugiego. postaw system, (najpierw porób partycje) wyłącz kompa. sprawdź czy wszystko jest ok. wyłącz kompa. dołącz mniejszy jako slave, lub kable select i wepnij na złączkę slave. przekopiuj potrzebne dane na partycje wiekszego dysku. później z mniejszym robisz co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszu - jak widać co osoba to inne (podobne zdanie), masz dwa wyjścia:

 

1. Jeżeli chcesz bawić się w odkręcanie kompa, podpinanie, odpinanie dysków, przepinanie tasiemek - zrób jak pisze gojgien, bo dobrze prawi. Nie instaluj na drugim dysku mając pierwszy za master, bo tak czy siak napisze pliki w MBR dysku mniejszego - pierwszego, więc i tak będzie korzystał z dysku pierwszego. Jeżeli chcesz zainstalować system na dysku większym, to musisz podpiąć dysk mniejszy jako slave, a dysk większy jako master - czyli dokładnie tak jak gojgien pisał.

 

2. Jeżeli nie chcesz bawić się w odkręcanie kompa, przepinanie tasiemek, itp. zrób tak jak pisałem - wypal sobie napłytkę Hirena, zbootuj z niego kompa. Na początku wybierz z menu "Dos File Maganers" i tam wedle uznania - polecam albo Volkov Commander (obsługa długich nazw plików + NTFS) lub Mini Windows 98 - do zarządzania dokumentami starczy na pewno. Następnie po skopiowaniu ważnych danych (najlepiej na drugi dysk) sformatowałbym partycje (obie) na mniejszym dysku. Potem z Hirena odpalić najpierw z Testing Tools - ze 2 programy do sprawdzania systemu i jeden do sprawdzenia dysku, potem z RAM (Memory) Testing Tools - wg uznania któryś z 3 programów prezentowanych, a na końcu z Hard Disk Tools - kilka programów odnośnie testowania dysków - Maxtor PowerMax 4.23, Maxtor amset utility 4.0, HDAT2 4.5.3, Norton Disk Doctor 2002. Te testy mogą dość długo trwać, najdłużej test pamięci - kilka godzin, więc się nie przejmuj. Jeżeli nie wykryją te testy żadnych błędów, albo jeśli wykryją i naprawią, to wtedy wyjmujesz płytkę hirena, reboot i instalka XP od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nagrywarke cd i dvd, 2 dyski, ale co najlepsze ten zasilacz byl juz taki w zestawie bo kompa dostal ojciec kiedys w pracy nówke zestaw calutki wiec... ja nie wiem :] procka mam P4 2,6ghz. nie mialem nigdy wiekszych problemow.

 

co do dalszego postepowania to dzisiaj wypinam stary dysk, instaluje wina na 320, przekopiuje sobie wszystko, potem bede myslal dalej co robic jak odpali a zastanawiam sie czy nie usuwac wtedy wina i na sformatowanym 80 nie instalowac zeby bylo tak jak bylo. ew. na 320 zrobie osobną partycje, ale to mi calkowicie zburzy strategie logistyczna moich plikow... :/ potrzebuje wielkiej partycji tylko na montowanie swoich filmów, duzej na sciaganie roznych rzeczy, jednej na system i jednej na programy... pomysli sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, zeby go nei musiec formatowac a zeby dzialalo

 

i uwaga: działa (win zainstalowany na duzym dysku, malego jeszcze nie podpinalem)

 

zatem diagnoza: wysypał sie Windos :/

no to teraz bede mial zabawy z odgruzowaniem wszystkich sterownikow do roznych badziewi!!!

 

ale wielkie dzieki za pomoc! naprawde!

 

w managerze urzadzen pokazuje wszystko prawidlowo, 1,25 GB RAM, p4 2,6 ghz ... zyjemy :-)

 

[ Dodano: 2007-11-02, 17:44 ]

przy czym ten win sie co chwila wiesza ('tamten' praktycznie nigdy mi sie nie zwiesił) i co wiecej komputer cos swiruje (tzn przez chwile nei chcial sie wlaczyc - resety - ale juz niby jest win, ale sie wiesza co chwila!

 

[ Dodano: 2007-11-03, 17:03 ]

Dobra, przywracam PeCeta do zycia...

...ale!

 

ze starego dysku przenioslem wszystkie cenne rzeczy z wszystkich kont userów PROCZ jednego i najwazniejszego konta. nie wiedziec czemu jest odmowa dostepu mimo iz wszystkie konta byly admin. i zadne nie mialo hasla. Dlaczego nie moge zabrac dokumentow tylko z tego 1 konta? Czy ktos wie jak to mam zrobic? Nie moge sformatowac teog dysku dopoty dopoki tego nie zrobie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System operacyjny nawet nie ładujący się nie ma nic wspólnego z resetowaniem komputera - bredzisz Danielloss. Jak ma niby sprawdzić sobie tym programem, jak mu nawet system nie wystartuje, bo przed tym zdąży się zresetować?

 

Wróciłem z traski i widzę, że ostro już zamotałeś w tym temacie.

Uzasadnij chociaż dlaczego bredzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszu - radziłem Ci już co do Hirena, teraz też Ci to poradzę - wypal Hirena na płytkę, wystartuj z płytki, odpal Volkova - przekopiuj sobie dane z tego konta - na pewno nie będziesz miał żadnej blokady. Mimo wszystko jak widzisz nadal masz problemy - imho - potrzebujesz większego (350 W) zasilacza, który po prostu już nie wydala.

 

Danieloss - otóż napisałem, że bredzisz, w kontekście tego, co zrozumiałem z wypowiedzi pisza. Zrozumiałem iż komputer resetuje mu się podczas liczenia pamięci oraz listowania podzespołów. W tym przypadku system operacyjny nie miałby nic wspólnego z resetowaniem - dlatego stwierdziłem, że bredzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaruj mnie tu kontekstami, ale napisz konkretnie, w której swojej wypowiedzi zbredziłem i dlaczego tak uważasz.

 

Nie wiem, czy Ty nie potrafisz czytać, czy po prostu interpretować tekstu?

 

Napisałem chyba wyraźnie dlaczego uważałem, że bredzisz, a jeśli Ty nie potrafisz zrozumieć mojej wypowiedzi, to już Twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielossss

Użytkownik

 

 

Wysłany: 2007-10-31, 21:40

piszu,

na początek polecam przetestować pamięci (wcześniejsze i tą dokładaną) programem:

http://www.memtest.org/#downiso

Jeżeli pokaże Ci błędy na tej nowej to właśnie przez dołożenie wadliwej pamięci mogłeś uszkodzić sobie system operacyjny i dlatego nie pracuje Ci poprawnie nawet w pierwotnej konfiguracji pamięci.

 

 

CareK

Użytkownik

 

Wysłany: 2007-10-31, 23:09

System operacyjny nawet nie ładujący się nie ma nic wspólnego z resetowaniem komputera - bredzisz Danielloss. Jak ma niby sprawdzić sobie tym programem, jak mu nawet system nie wystartuje, bo przed tym zdąży się zresetować?

 

CareK problemy na PW. Dla mnie EOT jeżeli chodzi o dyskusję z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielossss, masz racje :-) - odpusc, nie warto.

piszu, czy odmowe masz na calym folderze czy mozesz zajrzec do srodka? Istnieje opcja ze w tym katalogu masz "smiec" (krzyzyjace sie pliki, lub brak wartosci w tablicy alokacji plikow). Zobacz czy przypadkiem nie jestes w stanie skopiowac selektywnie zawartosci tego folderu. Rozwiazales problem wieszania sie wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieporozumienie :]

 

wracajac do tematu: faktycznie, zasilacz 1szy idzie do wymiany bo mimo iz mam teraz pamieci 1,3gb to:

a) raz wykrywa mi procesor 1,3 ghz raz 2,6ghz (normalny) :shock: :shock: :shock:

:-) mimo iz ma wiecej pamieci to komputer chodzi jakos tak strasznie zamulascie, jakbym jeszcze ujął mu pamieci.

 

obawiam sie ze to zasilator i juz jak najszybciej lece po nowy jakis, chyba faktycznie 350. Ktos poleci mi cos dobrego?

 

a co do plikow to zrobie to z tym Hirenem bo nie moge sformatowac tamego dysku dopoki nie wysse wszystkiego z tamtego konta...

 

[ Dodano: 2007-11-03, 23:20 ]

Win sam przestal sie wieszac :-) zwalam na zasilacz. Jak mowilem teraz niekiedy przy wlaczaniu w biosie wyskakuje bodaj CMOS Settigns Wrong i robie mu F2: load default set. przy czym wowczas moge cieszyc sie prockiem o polowe slabszym. Dobrze ze nie obcina p4 na p2 :P

Piok cóż, wejsc moge tzn jak mam teczke z nazwa usera to moge do niej zajrzec jakie sa podkatalogi - dokum, obrazy etc. natomiast do tych juz poszczegolnych czesci nie moge - nigdzie, do pulpitu, doców, obrazow etc. Odmowa jest. Probowalem kopiowac calosc (caly folder usera) to skopiowal mi jakis jeden plik .dat czy jakis inny i dalej byl blad. Ot co.

Pomysły? :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!