Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Meganki, na co zwrocic uwage ?


xevada

Rekomendowane odpowiedzi

Znajoma przymierza sie do zakupu Meganki, 1.4 benzyna, z 1996, przebieg cos kolo 190 tys. Kupione niby w saonie w Polsce. Jest to jej pierwsze auto, wstepnie juz go ogladismy (na gieldzie) i wygladalo na bardzo zadbane. Teraz chce juz pojechac z kasa raczej zeby ja kupic. Na co zwrocic szczegolna uwage ? Co bylo bolaczka lub problemem tych silnikow lub rocznikow ?

Jakie jest orientacyjne spalanie takiego silnika? Czy powinna rozwac zalozenie instalacji gazowej do tej pojemnosci (czy w tym silniku kolektor jest plastykowy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

A co powiecie o tym??

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3948948

 

[ Dodano: 2007-12-05, 21:59 ]

Chciałbym tylko dodać że popełniłem błąd przy rejestracji na forum i w opisie auta pisałem czym jestem zainteresowany, a nie co posiadam.(żeby ktos nie pomyślał ze juz mam megane i zawracam d.... :mrgreen: )

Zastanawiam się jednak nad benzyna i gazem.

Czy wogóle gaz do 1.4 ma sens?? Nie będzie go trzeba pchać pod górkę?? " :mrgreen:

Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Właśnie zdałem prawko(za I razem:) ) i chciałbym kupić jakąś megi. A, że dysponuje funduszem 12-13 tysi to wybór padł na megi pierwszej generacji bez face-liftingu. Jesteście ekspertami w tej dziedzinie i tu moje pytanie. Czy za tą cenę da się wyrwać jakąś naprawdę dobrą megi? Chodzi mi konkretniej o hatchbacka/classica. Mile widziana byłaby instalacja gazowa.. Renault w mojej rodzinie jest od wielu lat, nie było z nim nigdy większych problemów, no i ta linia:) Proszę o odp. Na serwisach aukcyjnych są co prawda megi nawet za 9k. Aha i jeszcze jedno.. Czy przebieg 100 tysięcy jak na samochód 10 letni to nie za mało?

 

Z góry dzięki i PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stok, co do przebiegu to zależy kto ile jeździ. prawdę mówiąc to w 10 latku będzie ciężko o taki realny przebieg ale szukając znajdziesz. lepiej kup auto bez gazu i kroplówkę sam zamontuj (jak chcesz tak bardzo) większe prawdopodobieństwo że zdrowszy silnik. a i jak ktoś założył gaz to na pewno nie jeździł rekreacyjnie 10 tyś rocznie żeby miał taki mały przebieg. za 12-13tyś na pewno pierwszy model kupisz bez problemu w możliwym stanie bo dobrych aut nikt nie sprzedaje a jak tak to rzadko. wiec cierpliwie szukać i czekać na okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.. Będę szukał czegoś teraz przez ferie. Jak znajdę i nabędę to się pochwalę. A tak przy okazji to ile kosztuje sprawdzenie auta w jakiejs stacji diagnostycznej + wymiana wszystkich płynów i paska rozrządu? Z góry dzięki i PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeszcze takie małe pytanko. Bo jednak megane I ph2 jest jak dla mnie trochę ładniejsza i właśnie mam problem:(. Czy za około 15 tysi dostałbym ph2? hatchback? Jak patrze na otomoto to są takie ale mają przebiegi dość duże... A może jeszcze poczekac z pare miesiecy, żeby ceny spadły?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!