Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grand Scenic 2005 r. 2.0T + Landi Renzo Omegas?


andluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Jakiś czas temu zakupiłem wyżej wymienionego scenica z silnikiem 2.0T

Do tej pory miałem już 5 zagazowanych aut i nigdy nie było to turbo więc teraz zastanawiam się co założyć?

Zaproponowano mi Landi Renzo Omegas (cały zestaw jednej firmy) za 3500zł w tym 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów do założenia w firmie J-MAX. AUTOGAZ LPG na Słomianej 14 w Wawie. Zastanawiam się czy to dobry wybór czy szukać instalacji "składaków"?

Ma ktoś może z tym doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landi bardzo dobra opcja, cena również. Silnik choć z turbo bardzo dobrze znosi lpg, wręcz jest pod niego stworzony. Najważniejszy jest kumaty gazownik, aby to wszystko poskładał i porządnie wystroił.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to chodzi o Nikodema z Legionowa k/wawy?

Czytałem dużo opinii o nim na różnych portalach o lpg i ma tak samo dużo dobrych jak i złych więc ciężko było mi się na niego zdecydować. Ale przemyślę to jeszcze raz.

Z drugiej strony warszat na słomianej miał tylko chyba jedna kiepską opinię a reszta klientów była zadowolona i z domu mam rzut beretem. A to w przypadku jakiej kolwiek usterki czy problemu jest również znaczące.

 

Dodano: 19 paź 2012 - 10:13

No i po wielu bojach, zastanawianiach i rozmowach padło ostatecznie i zostało zamontowane Lovato Smart Turbo. Jak na razie za mały przebieg mam by powiedzieć coś więcej ale po pierwszych 500km jest ok. Zobaczymy co będzie po konkretniejszych przebiegach.

Nurtuje mnie natomiast jeszcze jedna sprawa czy przy tym aucie trzeba coś działać ze wskaźnikiem paliwa czy będzie pokazywał dobre wartości. Z tego co zauważyłem to chyba przy jeździe na gazie spada wskazanie paliwa.

Niestety głownie jeździ tym żona więc nie ma za dożo szans na obserwację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spada, ale po jakimś czasie wraca do "normy". Potrzebny jest emulator. Ja takowego nie posiadam, mi opadający wskaźnik nie przeszkadza. Przeważnie raz w tygodniu wszystko wraca do normy. Wystarczy mieć pół baku paliwa aby nie zajechać pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie wkurzało to spadanie wskaźnika i zdecydowałem się na emulator land renzo. Po godzinie zabawy wszystko było podłączone i teraz jest cacy.

Niestety nie pochwalę specjalistów, którzy projektowali auto bo pompę wrzucili w tak bezsesownym miejscu, że szok. Miałem kilka aut i zdecydowanie np. w lanim było dużo lepiej to rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!