Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

~~~~~~~~~~~~~~

Jako, że przydarzyło mi się mieć jako swoje pierwsze auto Renault Megane, więc zalożyłem tu konto

Z góry przepraszam jeżeli popełniam błąd co do tematu i miejsca.

~~~~~~~~~~~~~~~~

Mój problem jest następujący:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Czy amortyzatory z innych modeli będą pasować do mojego ?

~~~~~~~~~~~~~~~~

Muszę wymienić amortyzatory z tyłu jak i z przodu

jestem studentem więc muszę zrobić to jak najoszczędniej <czerwona>

~~~~~~~~~~~~~~~~

Chce kupić jakieś używane amortyzatory, czasem można trafić na coś ciekawego.

Tylko, że najczęściej są zapisane w tematach na allegro inne modele stąd moje pytanie

~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~

Z góry dziękuje za odpowiedzi

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład:

~~~~~~~~~~~~~~

allegro.pl/amortyzatory-amortyzator-tyl-renault-megane-ii-5d-i2683606118.html

~~~~~~~~~~~~~~

allegro.pl/amortyzatory-amortyzator-tyl-megane-ii-sedan-05r-i2632377520.html

~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~

też wolałbym nowe, ale tak mi się przytrafiło że mam auto po "nauczycielce"

która jeździła na jednych oponach chyba całe życie niechciało jej się używać 4 i 5 biegu

a na dodatek amortyzatory to dla niej czarna magia...

~~~~~~~~~~~~

także mam do zrobienia jeszcze amorki z przodu i zakup kompletu opon letnich jak i zimowych

~~~~~~~~~~~~~~

bo te co mam nie nadają się już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie można dopasować z innego auta. Amortyzatory są to części dedykowane.

Amortyzator w Twoim aucie ma typ mocowania loop-loop przy czym górne mocowanie jest asymetryczne.

Amortyzatory z linków to amortyzatory typu loop-loop z trzpieniem w dolnym mocowaniu. Górne mocowanie symetryczne.

Megane I szerokość górnego mocowania to 58,6mm, Megane II ten wymiar to 75,0mm. Pozatym śrenica wewnętrzna tulei w Megane I ma 14,5mm a Megane II 10,3. Nie da się tego zamotować bez ingerencji w amortyzator lub zawieszenie więc lepiej nie kombinuj.

Kupno używanych amortyzatorów, nawet właściwych to duże ryzyko. Nigdy nie wiesz z jakiego żródła pochodzą i jaka jest ich sprawność. <czerwona>

Jeżeli zależy Ci pozostać wśród żywych to lepiej zainwestuj w nowe. :idea:

 

P.S.- Też kiedyś byłem studentem :)

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja zapytam się czy napewno mogę założyć do mojej meganki (98r. 2.0 16V hatchback 108 kW) te amorki..

 

http://moto.allegro.pl/amortyzator-monroe-renault-megane-i-2-0-16v-tylne-i2707423593.html

http://moto.allegro.pl/amort-tyl-renault-megane-coupe-coach-cabrio-monroe-i2698397054.html

 

oraz czy lepiej założyć monroe czy KYB (jeśli KYB to proszę o linki na allegro bo nie potrafię znaleźć)

 

z góry dzięki za odpowiedź <czerwona>

Edytowane przez Jooda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o amortyzatory z linków to:

 

- link nr1: zdjęcie jest poglądowe. Nie pasuje mi typ amortyzatora jest T191, T192 a w katalogu jest 43094.

To jest prawdopodobnie do megane kombi.

 

- link nr2: zdjęcie jest OK. Typ amortyzatora jest podany poprawnie i będzie pasował do Twojego Megane.

Typ produktu original gas.

 

Jeżeli chodzi o KAYABE to też jest kilka pozycji na allegro np:

- LINK1

przed zakupem zapytaj jednak czy oby napewno pasują do 2.0 16V, gdyż widzę że wrzucili wszystko do jednego worka.

Amortyzatory do Twojego modelu powinny mieć inne siły tłumienia niż np. do 1,6 16V.

 

Jeżeli chodzi o monroe to 43094 jest dedykowane tylko dla silnika 2.0 16V.

 

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!