Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


makin23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dośc mocno porysowaną szybe przednią mysle nad jej wymianą i tu moje pytanie mam ubezpieczone auto od wszystkiego (oc-ac) jak to zrobic żeby nie wydac nawet złotóweczki <czerwona> czy ktoś z was wymieniał w ten sposób szybe jek do tego się zabrac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem <czerwona> w moim przypadku "w szybe uderzył kamień" i pękła :) Telefon, do PZU i po 2 godzinach byłem umówiony na następny dzień w zakładzie na wymiane, oczywiście w razmach ubezpieczenia :) Nawet nikt z PZU tego nie spawdzał, poprostu pani mi kazała jechać do warsztatu na wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to spytam jak jest temat.

Jak to jest. Czy opłaca się płacić dodatkowo około 100 zeta za opcję Auto szyba?

I tu konkretna sytuacja. Ktoś ma w aucie szybę. Jest podgrzewana, przyciemniona itd. Co w przypadku uszkodzenia. Jak to widzi ubezpieczyciel, dajmy na to PZU. Zapłaci za szybę taką jaka była w aucie czy tylko za podstawową wersję? Jeśli za podstawową to w zasadzie nie ma sensu płacić. Nie wiem czy akurat w PZU(moze i tak) ale znajomy chciał wymienić zniszczoną szybę i zaproponowali tylko zwykłą. Podobno była opcja albo bierzesz pan zwykłą albo wcale. Absurdalne. Oryginalnie wszystkie szyby przyciemnione a przednia miała być biała .......<czerwona>

Jeśli jest zaś opcja, że ubezpieczyciel np wypłaci tyle i tyle a reszte dopłacamy samodzielnie to można się zastanowić.

Czy przysługuje nam tylko wymiana na nówkę czy można dostać kase na używke?

Aha, i czy przypadkiem po realizacji auto szyba nie tracimy ulgi?

Przy nowym aucie suma za szybę to najczęściej mały procent wartości auta co w przypadku starszych aut, gdzie wartość pojazdu to tyle i tyle a wymiana na nówkę to czasem dość pokaźna suma?

Spytam o to jeszcze raz agenta, ale....człowiek ma niby zaufanie a z drugiej strony wiem, że jak nie dopilnujesz to różnie bywa.

Macie doświadczenia przy korzystaniu z tej opcji. :)

Za tydzień trzeba opłacić ubezpieczenie więc zastanawiam się czy warto. Ostatnio zapłaciłem, ale diabeł tkwi w szczegółach więc pytam.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, jeśli chodzi o samochody osobowe ze strony PZU. Na chwilę obecną najtańsza składką za ubezpieczenie AtoSzyba jest 80 zł i wtedy suma ubezpieczenia wynosi 2000 zł. Jeśli dochodzi do zdarzenia zgłaszasz na infolinię, a tam przekazują sprawę do JaanGlassu( jakoś tak to się piszę) a teraz po zmianie nazwy do NordGlasu. W przypadku gdy tam nie będzie szyby jaką potrzeba sprawa kierowana jest do Pilkingtona. Wymieniana szyba jest zamiennikiem wskazanym przez producenta, w 80% przypadkach jest to identyczna szyba jak oryginał, tylko nie ma znaczka producenta auta, w naszym przypadku Renault.

Szyba musi być identyczna pod względem technicznym jak ta, która uległa uszkodzeniu, czyli nie martw się, że jak była podgrzewana, terminczna itp to dostaniesz zwykłą - nie ma takiej opcji. Nie wkładają używek, tylko nówki. I teraz tak, jeśli masz sume ubezpieczenia 2000 zł a wymiana szyby przekracza tą wartość, to sam możesz dopłacić różnicę. Zniżki na pewno nie lecą w dół.

A teraz ciekawostka, której sam byłem świadkiem, ubezpieczenie PZU AutoSzyba,1) przednia szyba od BMW 5 GT 2011 rocznik - ani w Nordglasie ani w pilkingtonie nie mieli taki szyb - PZU kazało walić do BMW, tam wymieniać i cała wymiana poszła z AutoSzyba 2) tylna szyba Audi A6 2004 rok - zamiennik tylnej szyby kosztował niecałe 5000 zł, suma ubezpieczenia była na 2000 zł, nikt nie chciał dopłacić i dogadali się z klientem, że PZU wypłaci mu 2000 zł, on kupi uzywkę, a oni mu zamontują.

Jak widać wszsytko idzie elegancko i zawsze można się dogadać<czerwona>

Edytowane przez Aganiok102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że ja mam całą szybe (jeszcze)

Ja też miałem całą :idea: ale "nieszcześliwy" wypadek spowodował, że popękała :) Sami wybierają warsztat w którym Ci ją wymienią. Tak jak posał Aganiok, zazwyczaj jest to NordGlass, i wcale nie jest zła, mam około roku i zero rys, tylko, że moja szyba jeszcze nigdy nie wydziała skrobaczki mimo, że wymieniali mi ją przed zimą <czerwona> Ojcu zakładali Pilkington i też zero rys.

Edytowane przez Dziambel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przed wyumianą ktos z ubezpieczalni przyjezdzal na oględziny szyby (jakies foto im przesyłalisci pękniętej szyby) czy tak poprostu dzwonisz muwisz ze jest walnięta i wskazują punkt servisowy do wymiany szyby.(zastanawiam się czy jak pojade z całą szybą czy mi wymienią czy lepiej ją kamieniem potraktowac przed jazdą na warsztat)

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przed wyumianą ktos z ubezpieczalni przyjezdzal na oględziny

Dobre pytanie. Tak na zdrowy rozum to wymiana szyby na ubezpieczalnie to podobna sytuacja jak przy normalnym wypadku itd.

 

Aganiok104

Dzięki za odpowiedź. Pytałem z zaznaczeniem, że za tydzień trzeba zapłacić. No na szczęście pomyliłem się o tydzień i mam termin w przyszłym tygodniu. :idea:

Z tego co czytam to wychodzi, że jednak opłaca się zapłacić. Cóż, poczytam co tam jeszcze napiszecie <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o oględziny, to jako takich nie ma. Na infolinii pytają się tylko o uszkodzenia szyby. Jeśli średnica pęknięcia lub odprysku jest mniejsza niż 5 zł, to mogą zlecić naprawę, dlatego jak "coś" jest małe a chcecie wymienić całą szybę, to trzeba temu trochę pomoć i powiększyć<czerwona> Po przyjeździe do Nordglasu tylko pracownik zobowiązany jest do zrobienia zdjęcia uszkodzonej szyby i to tyle. Sama wymiana nie trwa długo, godzinka na wymianę i wklejenie nowej i później 2 godzinki na wyschnięcie kleju i można śmigać do domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że szybę wymieniają na taka jaka była wcześniej, rok temu miałem zdarzenie że pękła szyba, telefon na infolinie PZU, termin ustalony, podany namiar na warsztat NordGlas(jakoś tak). Żadnych oględzin, robienia zdjęci i wysyłania do PZu. MEgi odstawiona na 3 godzinki, podczas przyjmowania wypełnione jakieś druki no i odbiór auta po wyznaczonym czasie.

Wskazówki jeszcze co by nie myc auta przez 24h ale i tak deszcz padał. Co do szyby to miałem barwiona i taka mi zamontowali,, co do jakości nie widzę różnicy miedzy oryginałem a zamiennikiem po za tym że jest nowa bez rys:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super panowie. Zrobił się kącik "potłuczonych"

Przyszła mi do głowy inna sytuacja. Załóżmy, że auto w oryginale miało przyciemniane czy też ogrzewane szyby. W czasie eksploatacji zamontowano zwykłą. Któregoś, pięknego dnia doszło do jej uszkodzenia. Ubezpieczyciel chyba nie będzie taki dobry i raczej zaproponuje tylko to co było a nie będzie patrzył na fabryczne wyposażenie danego auta. I tutaj pojawia się kwestia ewentualnej dopłaty. <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PZU to nikt nie wnika, bazują tylko na modelu roczniku i tym co im się powie. Szczerze powiem, że w poprzedniej megi wymieniałem szybę i pech chciał, że nie dojechała na czas, to Panowie byli tak mili, że wstawili mi lepszą z bajeranckim paskiem o góry (przeciwsłoneczny)pod kolor nadwozia, bo akurat taką mieli na stanie:) Tylko powiedzieli mi, że jak ktoś będzie pytał, to mam mówić, że taką miałem wcześniej:)

Jeśli w oryginale była ogrzewana, ktoś wymienił na zwykła i ona uległa uszkodzeniu, to przy szkodzie mówisz, że była ogrzewana i na taką Ci wymienią<czerwona> - także sprawdzona opcja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!