Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

178 000km wymiana lewy tyl z fabrycznego. Niestety w scenicu razem z piastą. UWAGA! do starszych modelach, z bębnami jest dostępny zamiennik piasty, hiszpańskiej produkcji, jest seria z wadliwym rozstawem otworów do mocowania bębna. Wiercone są po średnicy, a nie jak powinny być po cięciwie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Odnośnie łożysk...w ciągu trzech miesięcy padlo mi drugie (lewy tył) - oba wymienione w ASO :-x

Autko bardzo ładne sprowadzone z Francji. Znajomy mechanik powiedzial ze prawdopodobnie mam walniętą tylną belkę (auto widocznie bylo wczesniej uderzone).

Wymiana belki?? Poradzcie coś. Może jest inna przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. tak też zrobię.

Wkrótce wizyta u lekarza. Ciekawe jaka diagnoza :-|

Dzięki za info -slavOK-

 

[ Dodano: 2007-08-24, 10:09 ]

Okazalo się żę mam walnięta tarcze i alus ma bicie, czego oczywiscie nie stwierdzili w ASO podczas wymiany łożyska (po 2tys wymienili je po raz kolejny w ramach gwarancji) i to byla przyczyna padania łozysk - przynajmniej tak twierdza.

Musze teraz wymienic komplet tarcz+lozyska+klocki z tyłu no i poprostowac alusa (17') koszt jak sprawdzalem 600zł +robocizna :-/

Tylko boje sie jednego- czy oby czop w belce nie byl skrzywiony rowniez. co wiazaloby sie z wymiana belki... (mozna kupic uzywana za ok 1000 -kompletna na allegro).

Koles powiedzial ze maloprawdopodobne jest uszkodzenie czopa bo darłoby opone, a u mnie jest ok. wczesniej robilem geometrie i nic nie wykryli(?)

Co myslicie na ten temat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam spory luz na tylnej piaście (ruszając kołem słychać wyraźne stukanie) natomiast przy obracaniu kołem (szybkim) czy w czasie jazdy zero jakiegokolwiek buczenia charakterystycznego dla zużycia łożyska. Kilka razy już w innych brykach wymieniałem łożyska i zawsze objawy były "tradycyjne" : buczenie, wyczuwalne drgania przy obracaniu kołem. Czy to tylko nie dokręcona śruba piasty czy łożysko definitywnie padło. Teoretycznie przy łożyska rzędowych dokręcenie śruby nic nie daje. Czy miał ktoś podobne objawy i co zrobił?

 

[ Dodano: 2008-02-14, 19:57 ]

No i sprawa się wyjaśniła - poluzowała się śruba. Po dokręceniu wszysko ok. Pozostaje tylko obserwować co jakiś czas to koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie stwierdzono prawe tylne łożysko do wymiany (na zimowych słychać było mało,więc nie za bardzo to słyszałem, po zmienieniu na felgi aluminiowe i nowe opony słychać je niestety). Renault 2000 rok, z ABSem, bębny z tyłu. No i teraz trochę niewiedza z mojej strony - w WKŁ przeczytałem, że łożysko się wciska w piastę, i że w łożysku nie ma żadnych czujników ABS (bo widziałem łożyska dla samochodów z wersjami ABS i bez ABS). Patrzyłem na sklep internetowy IC i mnie ceny zbiły z nóg - łożyska tylne kosztują 300-500 zł?? Czy takie są faktyczne ceny tych łożysk do tyłu? Jeśli tak to czemu takie DROGIE? ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska tylne kosztują 300-500 zł?
jeśli z piastą to tak, jeśli same łożyska to koszt nie powinien być większy niż 150 zł, ale wątpię byś musiał całą piastę zmieniać, praktycznie chyba tylko sceniki mają ten problem

 

ale jeśli łożysko z piasta będziesz musiał zmieniać to współczuje, koszta straszne :shock:

 

jak dwa łożyska poleca to taniej belkę jest zmienić na taką, która ma łożyska i piasty oddzielnie wymienne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to chodzi czy u mnie się zmienia z piastą, czy nie... W WKŁ jest napisane, że łożysko normalnie się z piasty wyjmuje za pomocą prasy, ale tam jest zaznaczone dla wersji Sedan, Coupe i kabriolet. Czyli co? Dla wersji Hatcback i Kombi jest łożysko z piastą? Nigdzie konkretnie to nie jest sprecyzowane ;-/

 

Dzwoniłem do ASO - odpowiedzieli, że łożysko z piastą się wymienia w moim samochodzie (kombi, ABS, hamulce bębnowe). Suuuper ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się zastanawiałem i kolega z ASO powiedział, że to zależy od wielkości bębnów.

Dla mniejszych - samo łożysko, dla większych - z piastą. Tylko jak porównać jak się nie zna wymiarów :P ;-) Podjechałem do niego i się okazało, że mam mniejsze czyli i koszta tyż mniejsze :P Samo łożysko już można dostać w granicach 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!