Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oponki


Marek38

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem Meganki I to jest 1,4 z 1999 r po lifcie hatchback, przebieg 108290 km. Jeżdze teraz na oponkach 175\65R14 a mam nowe oponki w rozmiarze 175\70R13 z poprzedniego auta letnie Daytony D-110 .Chciałbym zapytać czy jest techniczna możliwośc nałożenia 13 calowej oponki na felge 14. Poradzcie czy to ma sens ewentualnie z czym to się wiąże\jakieś przekłamanie na prędkościomierzu,czy nie pęknie\Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy użyciu dużej siły pewnie wejdzie, tyle że opona będzie zniszczona i nie podejmie się tego żaden w miarę sensownie myślący serwis. Felgi 13 pewnie nie podejdą. Więc pozostaje sprzedać tamte oponki.

Nawet nie powtarzajcie takich głupot. Nie wejdzie nie ma siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie :(

nie narażajcie swojego i czyjegoś życia :)

 

nawet, jeśli by się jakoś udało, to pamiętajcie, że opona będzie całkowicie inaczej pracować, naprężenia materiału będą w innych miejscach, chyba każdy wie jak moze coś takiego się skończyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam w mojej Megi z 97r. 1,4 jak kupiłem były zamontowane 13 calowe oponki (tak jak w książce serwisowej) a co sie bedzie działo jak założe 14 calowe jakie będą efekty?? to mój pierwszy samochód i nie znam sie troszke na tych sprawach wiec prosze o wyrozumiałość .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie będzie działo jeśli dobierzesz odpowiedni rozmiar tych opon.

Jest wiele kalkulatorów w sieci do obliczania zamienników.

Ja zazwyczaj korzystam z tego i także polecam go innym, tu masz możliwość nawet wpisać parametry nowych felg na jakie chcesz przejść.

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy są jakies konkretne kożyści wymieniając na wieksze np.175/70/13 takie jak mam teraz zimowe na np.185/60/14 gdzie różnica średnicy wynosi 2,4 mm i 0,4 %? Dają lepszą przyczepność? mniejsze spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt opony z podłożem jest większy, opona szersza i niższa co przekłada się na lepsze trzymanie w zakrętach i łukach. Czy to oszczędność trudno powiedzieć gdyż przekłada się to na chęć szybszej jazdy w tych miejscach. Musisz jeszcze policzyć różnice w cenie opon, jak i zakup nowych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy kontakt opony z podłożem, to większe opory i większe zużycie paliwa. Cięższe felgi i opony (tu akurat nieznacznie), to mniejsza trwałość łożysk i el. zawieszenia, no i większe zużycie paliwa. Niższa opona, to mniejszy komfort jazdy po naszych dziurawych drogach. Do tego większy rozmiar opon jest droższy i zajmuje więcej miejsca w garażu.

Jednym słowem - chcesz być piękny, to cierp. ;)

Ja bym tu oszczędności nie szukał, ale jak ktoś lubi trochę poszaleć, to może zaakceptować ww. wady w zamian za lepszą trakcję.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!