Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II 2.0dci Nie grzeją świece


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wyrwana wtyczke ktora jest podpieta do sterownika grzania swiec zarowych (wtyczka w sterowniku, kable wiszą luzem). 4 niebieskie przewody od swiec, jeden gruby brazowy i dwa cienkie (brazowy i bezowy). Te dwa cienkie wyrwaly mi sie bez skówek wiec wiem gdzie we wtyczce powinny byc (3 i 8) tylko nie wiem ktory teraz w ktorym?

szukalem jakiegos schematu ale nic nie moge znalezc, jakby ktos byl w stanie pomoc to bede wdzieczny.

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

temat połączony z już istniejącym, jedna usterka i jej następstwa.

Witam, nie grzeją mi świece w moim scenicu. Auto odpala ale długo kręci i ewidentnie nie ma grzania świec. Wszystkie świece pokazują tez sam opór, jak złączyłem na krótko to bez problemu podgrzały wiec świece raczej ok. W aucie były wyrwane przewody z wtyczki sterownika świec żarowych, ułożyłem wszystko według tego co znalazłem w internecie ale nie działa. Wydaje mi się że problem może tkwić właśnie w tym sterowniku albo jakimś kablu przerwanym? Orientuje się ktoś może jaki prąd powinien być na poszczególnych kablach do sterownika? jak to posprawdzać? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prąd jest na grubym prądowym który wchodzi w sterownik więc bezpiecznik musi być OK

masz rację z tą żarówką, sprawdzę i wtedy będzie wiadomo czy sterownik dobry czy nie

 

Dziwi mnie bardzo jedna rzecz, na brązowym kontrolnym kablu który przychodzi do sterownika mam jakiś dziwny prąd okolo 4,5V, mówię około bo za każdym razem inny ale w granicach 4-4,5V. Czy to odpowiednie Volty na tym przewodzie?

 

 

Sprawdziłem żarówką jak kolega kilka postów wyżej poradził i okazalo się że nie ma wyjścia na świece. Wymieniłem sterownik grzania świec na inny i działa jak należy. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Zygzag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!