Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane I - prośba o opinię na temat oferty


KaleidPL

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić Megane I w benzynie.

http://tablica.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-salon-polska-zamiana-CID5-ID1kHc3.html#2db91d52;r:13;s:248

 

Proszę o opinie na temat tego ogłoszenia. Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu? Czy cena jest ok? Czy to dobra wersja wyposażenia? Chodzi mi głównie o krajowy egzemplarz, mam niemiłe doświadczenia z autami sprowadzanymi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja b. dobrze wyposażona. Ma niemal wszytsko co było wówczas możliwe.

silniki 1,6 uchodzą za najtrwalsze i najmniej problematyczne w Megankach.

Przebieg przyzwoity. Duży plus to zakup w kraju i 2 właściciel.

Jedynie do czego można się przyczepić to ten hak. Jesli auto nie robiło za

woła do ciągnięcia przyczepy z cegłami na budowy to jest to dobra propozycja.

Przed zakupem podjedź oczywiście do mechanika by sprawdzić autko od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Ok, byłem, oglądałem, jechałem.

 

W piątek autko idzie do zaprzyjaźnionego mechanika, który meganek nie kocha zbyt mocno, więc będzie oglądał wszystko uważnie.

 

Moje zastrzeżenia po oględzinach:

- delikatnie falują obroty i na zimnym i na gorącym silniku (cewki??)

- ręczny nie działa (pan twierdzi, że linki są całe, "ale jakoś nie działa faktycznie") wygląda to tak, że dźwignia chodzi luzem, bez żadnego oporu.

- podczas jazdy słychać szum w wydechu, jakby suche liście w środku siedziały. Pan twierdzi, że zerkał na wydech - na oko jest cały, ale odgłos jest dyskwalifikujący. Słychać go przy wbijaniu wszystkich biegów i przyspieszaniu, a potem nawet podczas jazdy na 5 wraz z nabieraniem prędkości.

 

Te trzy rzeczy sprawdzę w piątek, ale wygląda na to, że będą one wymagały wydatków.

 

Rozrząd faktycznie zrobiony był w lutym 2012 roku, przebieg się zgadza, papiery zbierane od początku. To duży plus.

Minusy opisałem w trzech punktach, czwarty minus to brak opon zimowych, więc kolejny wydatek... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze spradź serduszko tej megi czy nie ma jakiś wycieków i czy wszystko jest na swoim miejscu. Ja kilka razy kupowałem auta od polaków i dwa razy byłem zaskoczony o tyle że natrafałem jakieś dodatki, przeróbki noo i w ostatnim zakupie w moim aucie zabrakło katalizatora, który poprzednim właścicielom spodobał się na tyle że postanowili go sobie zatrzymać. Ogólnie to nie byłem jakoś szczególnie niezadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!