Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia 6 speed do 1.6 16v


Latara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy da się zamontować do silnika 1.6 16v (Megane 2007r) skrzynie 6 biegową z modelu 2.0 16v

 

Mam mały dyskomfort gdyż podczas podróżowania po autostradach. Do 130km/h (3800obr/min) spalanie jest w granicach normy (8,5l noPH i 10l LPG) ale już powyżej (150-160km/h) obroty wzrastają do dość autostradowo nieekonomicznych (4500-4800obr/min) i spalanie to już jeden wielki wir w baku.

 

6 bieg przydałby się i to bardzo.

 

Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzynie maja takie same mocowania to czemu by nie? W sceniku od forumowicza 0cool zmieniłem skrzynie z benzyny 2,0 8v na diesla z 1,9dCi i chodzi :( Poszukaj jakich kolwiek specyfikacji na ten temat lub najzwyczajniej w świecie porównaj jeśli masz szanse gdzie obie skrzynie jak fizycznie wygladają. nie wiem czy takie info jest w dialogysie?

Edytowane przez Arczi92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jedno ale...

Potrzebował byś skrzyni z 2 nadbiegami (piątka i szóstka). Nadbiegi, czyli wałek zdawczy w skrzyni kręcący się szybciej niż zbiorczy. Jeżeli nie będzie 2 nadbiegów, pozostałe 5 biegów zostanie skrócone i w miejsce tych skróceń zostanie wstawiony bieg szósty. Poprawi to moment obrotowy, ale nie przełoży się to na prędkość obrotową w stosunku do prędkości pojazdu.

Jeżeli będą 2 nadbiegi, może się również okazać, że moment obrotowy silnika nie jest wystarczający (lub zadowalająco wystarczający) aby napędzać auto na biegu szóstym. To jest powód (poza ceną takiej skrzyni), dlaczego nie stosuje się ich w słabszych silnikach.

Zamiast skrzyni 6-biegowej, lepszym rozwiązaniem byłaby właśnie skrzynia od Diesla, ale silnik straci trochę na elastyczności.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!