Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja V generacji Vialle


Wafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy któryś z kolegów na forum posiada V generację instalacji gazowej w swoim aucie???

Pytam ponieważ mam takową i z nikim nie mam kontaktu co by się podzielić spostrzeżeniami.Nie mam z nią żadnych problemów a wiem co to jazda na gazie i problemy z instalacją.

W moim aucie wygląda to tak że instalacja nosi wszelkie znamiona montażu przez holendrów w firmie Vialle,czyli oryginał.Rok produkcji 2001 i zamontowana w tym samym roku, ma11 lat.Poprzedni właściciel dostarczył mi papiery z legalizacji butli i informację o regeneracji pompy wysokiego ciśnienia.Niby z informacji wygooglanych wynika że to instalacja bezobsługowa ale ciągle nie mam informacji z pierwszej ręki.

W związky z tym proszę kolegów dotkniętych tą instalacją o sugestie na co zwracać uwagę.

Może jakieś doświadczenia??

Przebieg auta ok 190 000 tys. plus, minus, czyli instalacja gazowa też tyle.

Pozdrawiam.

FOTO:

post-50881-0-54508700-1353260711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kup sobie coś takiego http://www.certools.pl/produkty-lpg-i-cng-autogaz/filtr-ceramiczny/f-703-c-lub-f-704-c.html i przez to tankuj zatrzymuje dużo syfu którego nie znosi pompa, regularnie ją regeneruj, a tak to jest instalacja bezobsługowa i zarąbista, ze względu na brak parownika. Gorzej jak strzeli wtryskiwacz, wtedy właściwie lepiej założyć całą instalkę nową. Słyszałem też o problemach z legalizacją butli na terenie Polski. Powiedz coś więcej na temat tej instalacji, czy przełączanie zależy od temperatury zewnętrznej czy zawsze przełącza po upływie danego czasu. Przełącza się samo na Pb jak braknie gazu? Marzyłem o takiej instalacji do swojego, ale z powodu niedostępności wleciał lpg-tech

Edytowane przez Marek_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę jak to działa i jakie mam wrażenia z jazdy...

Po pierwsze działa to w sposób nieodczuwalny,przejście z Pb na gaz jest tak płynne że nie wiem kiedy się to odbywa ,jeśli nie obserwuję diody na przycisku.

Przełącza się w zasadzie po kilku, kilkunast bądż kilkudziesięciu sekundach i temperatura silnika oraz warunki zewnętrzne nie mają chyba większego znaczenia,bo czy było gorąco latem czy teraz po pierwszych przymrozkach nie zauważyłem różnicy, a obserwowałem bo też byłem ciekawy.

To nie jest chyba prawda z tym wtryskiwaczem ,z tego co wyczytałem wtryski produkuje do tego systemu Siemens i są chyba cztery rodzaje,moje są fioletowe ale widziałem też brązowe.

Wystarczy wymienić ten uwalony,jeden.Wymiana jest banalnie prosta,wystarczy wyjąć uszkodzony z gniazda i założyć nowy.Jedna zawleczka.

Strojenie nie jest potrzebne,za wtrysk odpowiedzialny jest komputer od benzyny.

Fajna rzecz ten filterek co poleciłeś,zakupię go sobie,dzięki serdeczne.

Co do przełączania z gazu na Pb nie odbywa się to w sposób automatyczny,trzeba wcisnąć przełącznik.Kiedy zaczyna brakować gazu silnikm zaczyna poszarpywać identycznie jakby brakowało benzyny.Osobiście jestem w szoku że to działa w ten sposób po 11 latach.

Jak wykopię papiery od butli to napiszę o legalizacji.

Edytowane przez Wafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!