Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie - elektryka w Megane 1.4 8V 96r


QRA

Rekomendowane odpowiedzi

tak, sprawdziłem, przeczyściłem i nic nie dało. Przeczyściłem dzisiaj styki od komputera jednak to też nic nie dało, jest on suchy i nie ma nawet minimalnych śladów wilgoci. Po południu włożę komputer od innej megane i zobaczymy czy to pomoże, sprawdzę także akumulator zamieniając na inny bo czytałem że jego awaria może powodować takie cuda...

Odkryłem jeszcze że gdy jest chłodniej auto szarpie bardziej.

 

Zastanawia mnie jeszcze fakt dlaczego nie szarpie na zimnym silniku (zaczyna szarpać po ok 5 przejechanych kilometrach)? Może to będzie wina silniczka krokowego albo wtrysku? jest jakiś sposób na sprawdzenie silniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek krokowy przestaje regulować obroty w chwili naciśnięcia pedału gazu. Dalej dopływ powietrza reguluje przepustnica (komputer ustala parametry pracy poprzez czujniki: temperatury, podciśnienia, położenia przepustnicy, sondę lambda).

Jeżeli nie chcesz na tym etapie jeszcze jechać do elektromechanika, weź miernik w dłonie i posprawdzaj czujniki oraz ciągłość przewodów do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup sobie coś takiego:

http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=p&sg=0&string=plecionka+masowa

I po prostu dorób gdzieś dodatkową masę silnika, ale z naciskiem że ma mieć mocowanie w całkowicie innym miejscu np. z śruby skrzyni biegów do lewej podłużnicy wywierć otwór przykręć śrubę M8 i na to zamocuj dodatkową masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem taką plecionkę i podłączyłem dokładnie tak jak opisał kolega Merkaba, dodatkowo wymieniłem plecionkę masy akumulatora na nową, a wszystko przed montażem dokładnie oczyściłem i nic nie pomogło, dalej szarpie, przerywa itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś ze swojego podwórka..od kilku dni meganka zaczęła gasnąc na gazie w momencie puszczania sprzęgła,ale przyczyna była banalna- pasek alternatora. Gasła w momencie jak zaczynał piszczeć pasek a ja musiałem bieg zredukować lub całkiem wyrzucić na luz. Następowało gwałtowne falowanie albo nagłe gaśnięcie przy jednoczesnym przygaszaniu świateł.

Pasek naciągnięty już jak,,struna'' i problemy ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!