Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

przeczytałem kilka tematów i troche mi się rozjaśniło ale może by mi ktoś w 1 miejscu pomógł żeby to zebrać do kupy. Megi słuzy dzielnie 2 lata i jak nic się nie działo to teraz masakra.

Problem mam z:

- świtła cofania nie działaja- żarówki ok, i wszysko innne. Podejrzewam czunik w skrzyni, poniekąd go znalazłęm ma zielona wtyczkę czy to to? Jeśli tak jak się do niego dostać bo miejsca krucho tam. Więc ten problem poniekąd rozwiązany.

-dodatkowo światło stopu w szybie z tyłu- żyje swoim życie nacisnę hamulec świeci się, ale już tak zostaje. Podejrzewam przełamane przewody miedzy klapą bo jak ruszam klapą góra, dól to gaśnie zapala się. I jak to teraz rozwiązać?

-3 problem polegam na tym ze gdy mam kluczyk w 2 pozycji i nacisne hamulec wraz z swiatlami stopu z tyłu palą mi się pozycyjen z przodu, i wszytskie kontrolki. Być może ta usterka jest wynikiem poprzednich? Nie pamiętam dobrze ale chyba nie powinno być tak ze zapalają się te pozycje a napewno nie kontrolki.

?Jakby ktoś był mógł coś pomóc byłbym wdzięczny.

Edytowane przez kamcio000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź i wyczyść masę w progu kierowcy oraz kostkę lubi śniedzieć

Jeśli to nie pomoże to sprawdź czy skrzynka bezpieczników nie jest zalana czasem

Jeśli to nie pomoże to przewody w gumie między budą a klapą do sprawdzenia polutowania i porządne zaizolowanie

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzężenie hamulca z miganiem kontrolek i zapalającymi się pozycyjnymi, to prawdopodobnie wynik braku masy w tylnej lampie. Zobaczyć jak wyglądają wtyczki od tylnych lamp (a szczególnie styki we wtyczkach i gniazdach lamp), czy nie ma tam śladów stopienia. Sprawdź/popraw masę w tych lampach (punkty masowe są po bokach bagażnika pod tapicerką, oczyść też i po doginaj styki we wtyczkach, bo to słabe punkty tego modelu).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom już doczytałem sorka. Oprócz tego dowiedziałęm sie jeszcze o masi koło świtła tylnego, i tej nad kanapa w słupku. Obejrze wsyztskie.Mam nadzieję że coś znajdę kurde ;) Gorzej jak kabelki przełamane między klapa. Nie mam zabardzo pomysłu jak to zrobić sprytnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany w 90%;) światła juz oki, nic się nie pali bez potrzeby żadne kontorlki nic. Problem był banalny ąz szkoda pisać hehe.

Pozostał problem z dodatkowym światłem stopu.Zanim rozwiązałem tamten problem one paliło się i gasło jak ruszałem klapą bagażnika. Teraz natomiast nie pali się wcale? Co mu może być? będzie przerwany gdzieś przewód w klapie?

jak zrobić z tymi przeowadmi? wyjmuje te gumowe zaślepkę i co? kable są na styk nie idzie nic ich podciągnać ani odwinąć z izolacji? jak mam to zrobić?;) ;) Sorka ale jakoś nie bardzo wiem jak one są na styk w tej klapie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu moja głupota:P spaliła się zarówka a ja zamiasta kupić taką odpowiednią dwuwłoknową, zapkoawałem tam zwyczajna z pośpiechu, nieuwagi, niewiedzy sam nie wiem:D i się działo hehe. Ale dziś poszedłem myśle zaczne od świateł tylnych, i an spokojnie znalazłem swój bład:D i za chwilę z nową zaróweczką cieszyłem się siatłami sprawnymi. Z tym że nie mam dodatkowego stopu....a skoro mam juz ten dodatkowy stop to chcialbym by działał, taki ze mnie człowiek:D

Edytowane przez kamcio000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dofatkowy stop zostawiłem w spokoju:D

za to zabrałem się za wsteczny. postanowiłem zdjać koło i wyjać wtyczke z tego czujnika w celu wyczyszczenia. Ewentualnie maiłem kupić nowy czujnik jeśli by nie działało. Jednak odpiąłem,piasku było trochę, popsikałem wd40 i działa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!