Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wolne obroty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Celowo nie piszę w tytule "falujące obroty" czy "gaśnie na wolnych obrotach" gdyż problem ten rozwiązałem wymieniając czujnik temperatury. Męczy mnie natomiast inne zjawisko a mianowicie: podczs spokojnej jazdy po mieście i tak do prędkości 100 km/h wszystko jest w najlepszym porządku. Wystarczy jednak dłuższa- ostrzejsza jazda i wskazówka zawiesza się przy wolnych obrotach w okolicy 2000 .Zanim to jednak nastąpi obroty falują przez chwilę i stają jw. Wywnioskowałem z tego że silniczek krokowy reaguje na zamknięcie przepustnicy. Dodam iż był wymieniony na nowy jak również filtr paliwa i powietrza. Wszystko wraca do normy po zgaszenu auta na około 10 sekund. Czy czujnik prędkości wału może mieć coś z tym wspólnego, może linka gazu bo coś dziwnie luźna i się gdzieś przycina. Wdzięczny będę za wszelkie sugestie. Auto - Meganka 96 rok 1,6 -silnik. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może szwankować zawór biegu jałowego tzw. silniczek krokowy.

Nie wiem czy kolega dokładnie przeczytał ale było napisane:

Wywnioskowałem z tego że silniczek krokowy reaguje na zamknięcie przepustnicy. Dodam iż był wymieniony na nowy

Czyli był wymieniony na nowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dałem autu niźle popalić. Zajechałem pod dom,wyluzowałem a na obrotomierzu prawie 3000 obrotów. Zgasiłem silnik (kontrolki zapalone) i odpaliłem znowu - 3000 w dalszym ciągu. Zgasiłem silnik i wyłączyłem zapłon - wszystko w porządku. Co za cholera? :-/ Podpięcie pod kompa w serwisie nie pokazuje usterki. A dochodzenie przyczyny przez panów mechaników metodą wymiany tego i owego doprowadza mnie do białej gorączki. Zresztą sami wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie piszę w tytule "falujące obroty" czy "gaśnie na wolnych obrotach" gdyż problem ten rozwiązałem wymieniając czujnik temperatury.

Który dokładnie czujnik wymieniłeś?

 

Dokładnie to ten dolny z prostokątną wtyczką na 2 piny. Górny jest na wskaźnik. tylko u mnie posypał się jeden po drugim prawie jednocześnie :-(

 

[ Dodano: 2007-01-15, 14:50 ]

Dzisiaj zabrałem się sam za moją gablotę.

 

- wyczyściłem i zakonserwowałem styki na wtyczkach: silniczka krokowego,sondy,czujnika prędkości wału, wtyczki przy siłowniku obok kolektora ssącego, ciśnienia powietrza atmosferycznego (cyt. instrukcja obsługi)

- wymieniłem wężyk od kolektora ssącego do siłownika

- wyczyściłem silniczek krokowy

- "zapoznałem" nowy silniczek krok. z komputerem czyli odłączyłem klemę od akumulatora na 30 min. Potem podłączyłem wtyczkę pod krokowy, założyłem klemę odpaliłem na 10 minut.

Gdzieś wyczytałem że tak wypada zrobić więc czemusz nie spróbować.

 

Co pomogło nie wiem, ale pomogło.

 

zastanawiam się natomiast dlaczego tak szybko brudzi się silniczek i przepustnica. Czyściłem go już 3 raz w przeciągu 2 miesięcy. Za każdym razem jest pokryty czrnym tłustawym nalotem. Czyżby nieszczelność pomiędzy filtrem a przepustnicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
zastanawiam się natomiast dlaczego tak szybko brudzi się silniczek i przepustnica. Czyściłem go już 3 raz w przeciągu 2 miesięcy. Za każdym razem jest pokryty czrnym tłustawym nalotem. Czyżby nieszczelność pomiędzy filtrem a przepustnicą?

u mnie też czyszczę raz na miesiąc a zawsze się brudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!