Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obrotomierz!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie z tego co tu uradzono na forum rozumiem ze nie da sie tak poprostu podlaczyc tego obrotomierz nalezalo by sygnal uchwycic z komputera a tu juz chyba potrzeba dobrego elektryka!? Prosze jednak o kolejne rady moze cos sie uda wymyslec i jakos go podlacze

DZiekuje bardzo

Pozdrawiam i wszystkim zycze Wesolych Swiat Mokrego Dyngus i bezpiecznych drog!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Poszperałem w moim aucie oraz w schematach i okazało się że impuls jaki dostaje obrotomierz w silniku K7M (1.6) jest brany z przekaźnika pompy paliwa ( jest to minus z komputera pin 48 złącza wielostykowego, który podawany jest impulsowo na przekaźnik pompy i na obrotomierz równocześnie przy czym jak się patrzy na przekaźnik to częstotliwość impulsów jest taka że cały czas trzyma). Można to zauważyć na mierniku (omomierz) przytykając do przekaźnika od strony minusa (biały przewód) i do masy ( raz zwiera a raz nie ). Natomiast w silniku E7J (1.4) obrotomierz bierze sygnał bezpośrednio z komputera pin 12 złącza wielostykowego komputera i działa podobnie. Sam obrotomierz można sprawdzić podawając minus impulsowo ( przytykając i puszczejąc) na szarej kostce białym przewodzie 6 pin przy zegarach . Może się do czegoś przyda moja wiedza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszperałem. Na prędkościomierz i obrotomierz równocześnie : +12V przychodzi na czarną kostkę pin 10 (żółty przewód) ; masa przychodzi na czarną kostkę pin 5 (czarny przewód) . Natomiast : impuls na prędkościomierz przychodzi na czarną kostkę pin 1(szary przewód) ; impuls na obrotomierz przychodzi na szarą kostkę pin 6 (biały przewód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przedstawiam rozpiskę złączy zegarów dla Renault Megane I '95-'99 (w języku angielskim). Jeżeli istnieje taka możliwość proszę o udostępnienie schematu złącza wielostykowego <do komputera>. Gdyz nie wiem ktory pin jest 12 piny sa nie numerowane. Pozdrawiam!!!

megane.jpg

 

megane2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystko w pozadku ale ktory to jest pin 12 zlacza wielostykowego poniewaz ogladalem juz to zlacze 1000 razy i brak jakich kolwiek oznaczen a niechce probowac kazdego 12 zeby nie przekombinowac! Prosze [glow=red:b861448c21]pomozcie[/glow:b861448c21] mi chcialbym juz roztrzygnac ten dylemat!!! Moze jakies fotki czy cos kolwiek! Bede wdzieczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo naprawde jak tylko popodlaczam to dam znac o efektach i jeszcze raz dzieki!!!

 

[ Dodano: 2007-08-26, 19:14 ]

Witam ponowni mam pytanie [glow=blue:22a4ccf784]leoncio_75[/glow:22a4ccf784] czy znalazles koniec bialego kabla od zlacza wielostykowegoz pinu 12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!