Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obrotomierz!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Paqll, jak wymienisz licznik to przebieg będzie z nowego licznika,musiałbyś korektę zrobić ,czyli jakaś stówka poleci .Domyślam się,że masz stary typ licznika ,gdzie niema wyświetlacza od licznika kilometrów,tylko są ''kółka''z cyferkami,moim zdaniem prościej jest zakupić drugi licznik .Rozpiska kostek licznika do megi phI jest w temacie wymiany zegarów kolegi Daren,wystarczy poszukać .

http://megane.com.pl/megane-i-phi-manual-w...-ii-vt15980.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, właśnie mam elektroniczny, stąd też moje pytanie było :). Po namyśle kupię w najbliższym czasie nowe zegary. Temat/manual w linku widziałem i przeczytałem, bo mnie zainteresował, ale przeoczyłem końcówkę z rozpiską, sory :). Dzięki za odpowiedź,

pozdrawiam.

 

PS.: Zmiana przebiegu w elektronicznym liczniku też będzie oscylowała w granicy tej stówki, jak pisałeś, czy wyjdzie drożej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To w końcu jak to jest z tą wymiana zegara na obrotomierz, bo odpowiedzi są sprzeczne? Czy jeśli mam stare zegary elektroniczne ( Sagem) to muszę coś przerabiać jeśli kupię nowe zegary też elektroniczne z obrotomierzem? Czy też juz wszystko jest przygotowane. Mam Clasica 1.4 8V 97r RL. Niestety, doprowadzenia do mojego licznika nie pasują do rozpiski pinów kol. Darena, nie pasują też do zdjęć tyłów liczników z allego. Czy jest różnica w licznikach od silników 1.4 i 1.6 v8 z lat 1996-1998?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich forumowiczów Windom Earl napisał że wymienił sobie zegary na taki który ma obrotomierz, i nie miał żadnych problemów.Niestety ja nie mam tyle szczęścia mam takie zegary img24741.jpg a chciałbym mieć takie img247lul.jpg podłączyłem i niestety obrotomierz nie działał , z tego co przeczytałem na forum ma być gdzieś na połączeniu silnika i skrzyni biegów czujnik , u mnie silnik wygląda tak img24771.jpg , a jedyny czujnik jaki mam w tej okolicy to jest czujnik koła zamachowego img2481b.jpg innego czujnika nie mogę znaleźć. Jak jeszcze można go podłączyć czy może mi ktoś w tej kwestii pomóc z góry dziękuję

 

[ Dodano: 2011-01-18, 17:14 ]

Obrotomierz już podłączony , musiałem podpiąć się pod komputer . Nie miałem z tym żadnych problemów , moja złączka jest opisana , tak że ze znalezieniem 12 pinu nie miałem żadnych problemów. :)

 

[ Dodano: 2011-02-08, 14:00 ]

dołączam na prośbę zdjęcia img2482s.jpg tak wygląda po zamontowaniu , tu podłączamy przewód , chyba kolor przewodu nie ma znaczenia img248hdh.jpg , tędy go puściłem na drógą strone [img248zwz.jpg wyjście z drugiej strony img2485e.jpg , tu go ukryłem przed okiem mechanika na przeglądzieimg2486o.jpg, końcowe podłączenie img2487jt.jpg jeżeli ma ktoś dalsze pytania to na gg 1763275

 

[ Dodano: 2011-02-08, 14:08 ]

PS jak ktoś by się zastanawiał jakim cudem mam tą uszczelkę zaraz za skrzynką bezpiecznikową to wyjaśniam mam "anglika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

simpson1976 pin 12 z komputera wyprowadziłeś do .?.?.?.?. kości przy liczniku?

U mnie na razie zegar z rpm leży i czeka na natchnienie... jeśli dokoptuje kabelek i zaskoczy bym musiał pomyśleć nad tą korektą....

Korekty dokonuje się poprzez złącze diagnostyczne koło bezpieczników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Zrobiłem tajk jak simpson1976 a więc podpiołem się pod wtyczke kompa w pin 12 przeciągłem kabelek za akumulatorem do wnętrza auta i pociągłem i wpiąłęm go w 6 pin szarej wtyczki a obrotomierz stoi. Co dalej? Jakieś sugestie?

 

Zwracam honor. Wszystko działa dzisiaj zlutowałem kabelki bo wczroaj po prostu je skręciłęm i przy składaniu wtyczki się rozeszły. W każdym razie dzięki za poradnik.

Edytowane przez Robal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja mam takie pytanie. Mam Renault Megane 1.4 eco 8V i nie mam obrotomierza tylko zegarek, czy licznik z wersji 1.4 16V będzie pasował?

 

Dodano: 19 lip 2013 - 03:11

Kupiłem na szrocie licznik od meganki 1.6, "na ślepo", nie sprawdzałem żadnych numerów itp. Przełożyłem i od razu wszystko działało :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!