Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obrotomierz!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja Megane nie byla niestety wyposazona w obrotomierz chcialbym to zmienic i zalozyc zegary z obrotomierze i nie wiem czy to jest takie proste. Moze ma ktos doswiadczenie w tym temacie pokusil sie o podobna przerobke i jest mi wstanie doradzic jak to zrobic. Wyczytalem w ksiazce ze obrotomierz bierze impuls z czujnika predkosci pojazdu.

Z gory dziekuje za pomoc!!!

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeróbke zapewne nie jest bardzo skomplikowana. Jeśli jednak chodzi o sygnał do obrotomierza, to brany jest z czujnika prędkości obrotowej silnika a nie pojazdu. Czujnik znajduje się na połączeniu skrzyni biegów z blokiem silnika. Trzebaby tylko znać rozpiskę złącza w zegarach. Twoje orginalne są na linkę czy elektroniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!]

 

witaj . jeśli możesz to podpowiedz w której kostce i gdzie , ponieważ posiadam obrotomierz ale nie działa i nie wiem skąd dostaje sygnał i gdzie na obrotomierz przychodzi do której kostki.

 

[prosze nie cytowac 1:1 postu na ktory sie bezposrednio odpowiada. DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie jest ten sam czujnik co czujnik położenia wału . On też znajduje się na połączeniu skrzyni i silnika. A jeśli wiecie może gdzie dochodzi sygnał z czujnika do obrotomierza na którą kostkę i jak sprawdzić czy jest się wychyla wskazówka . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ten sam czujnik co czujnik położenia wału

 

Bardzo proszę o oświecenie.

Mam tylko jeden czujnik (a przynajmniej tylko tyle znalazłem) i obrotomierz, a wszystko działa. Gdzie znajduje się ten o którym piszesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem w książce i jak pokazuje obrazek to ten na łączeniu skrzyni i silnika to jest właśnie czujnik położenia wału a czujnik prędkości pojazdu jest za kolektorem ssącym gdzieś na dole . Tak odczytałem z rysunków . Nie wiem może się mylę i źle odczytałem rysunek. Więc mnie poprawcie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne.

Czujnik połozenia wału nr 14, czyli inaczej prędkości obrotowej silnika daje sygnał na obrotomierz. Tak jak mówiłem.

Czujnik prędkości pojazdu nr 19 daje sygnał na prędkościomierz.

 

Obrotomierz =/= predkościomierz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już rozumiem wielkie dzięki. Jak można sprawdzić czujnik położenia wału czy sygnał wychodzi do obrotomierza i sam obrotomierz ?

Szczerze mówiąc to myślałem, że na prędkościomierz i obrotomierz idzie ten sam sygnał ( z tego samego czujnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki . postaram się jeszcze poszukać na forum może ktoś miał taki problem z obrotomierzem

 

[ Dodano: 2007-03-17, 19:47 ]

No i wszystko jasne.

Czujnik połozenia wału nr 14, czyli inaczej prędkości obrotowej silnika daje sygnał na obrotomierz. Tak jak mówiłem.

Czujnik prędkości pojazdu nr 19 daje sygnał na prędkościomierz.

 

Obrotomierz =/= predkościomierz ;-)

 

 

sprawdziłem ze schematem i okazuje się że czujnik położenia wału nie może dawać sygnału na obrotomierz gdyż są do niego podłączone dwa przewody które idą bezpośrednio do komputera a na obrotomierz już nic nie idzie . załączam do tego schemat i opis . zaznaczyłem na czerwono. jeśli chodzi o czujnik prędkości pojazdu to masz rację idzie do komputera i na prędkościomierz. na schemacie widać , lecz o obrotomierzu nic nie ma.

post-780-1174153393_thumb.jpg

post-1-1174153393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!