Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sprzęgło


januszlapinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jestem nowym użytkownikiem forum więc być może temat był już poruszany.Otóż w moimi scenicu(1,9 dCi 131 km),przy przebiegu 180 tys.km zaczeło szarpać sprzęgło,mój mechanik ( dotychczas bardzo dobry) namówił mnie na Kit Valeo ze sztywnych kołem zamachowym.Wymieniony kompletny zestaw wraz z wysprzęglikiem wysprzęgla prawidłowo jednak przy obrotach około 1700-2100 zwłaszcza na wysokich biegach tj.5 i 6 pojawia sie intensywne drżenie odczuwalne zwłaszcza w podłodze i wydechu.Osiągi samochodu OK.Mechanik skontrolowali turbinę i dolot powietrza,skorygował ułożenie poduszek,mimo wszystko drżenie nie zmniejszyło się.Proszę o radę! Czy iść w dalsze koszty i wymienić być może niefortunny Kit na dedykowany zestaw z kołem dwumasowym..,może ktoś ma inny pomysł?Powoli tracę serce do mojego ukochanego Scenica.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Scenicem II 1.9 dCi ze sztywnym kołem zamachowym i nic takiego nie zauważyłem, autko chodziło tak jak z fabryki, także wydaje mi się że albo trafiłeś jakiś felerny zestawik albo coś innego to powoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem okazję krótko pojeździć scenikiem II znajomego ze sztywnym kołem zamachowym i powiem ci, że sprzęgło działało prawie ok, ale budą niestety lekko telepało, właśnie w granicach około 2000 obrotów. Słuchaj, koło dwumasowe na pewno lepiej tłumi drgania silnika, to fakt bezsprzeczny, ale kity Valeo zakładało już paru forumowiczów i jakoś się przestawili a ich auta śmigają do teraz bez awarii. Do jazdy na "sztywnym kole" trzeba się przyzwyczaić sprzęgło troszeczkę inaczej bierze, musi się też trochę ułożyć a potem powinno być cacy. Ja osobiście np. nie założyłbym sztywnego koła, z prostej przyczyny, znalazłem swego czasu nowe koło dwumasowe z kompletem sprzęgła i wysprzęglikiem za cenę raptem 200-300 zł. droższą od kitu valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!