Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

telepiące sie fotele


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mala przypadlosc w mojej MEGI I ph2, jak juz opadlo podniecenie zwiazane z nowym autem zaczolem wychwytywac rozne dziwne dzwieki jakie z siebie wydaje i szlak mnie trafia bo w 4letnim aucie telepia sie oparcia foteli, jak jade po dziurach to one normalnie stukaja efekt taki jakby kamien wrzucic do fiaderka i nim potrzasac, stosuja zasade z poprzedniego auta (jesli jakis dzwiek sprawia ci trudnosci, podglosnij radio:D) nie dala odpowiedniego rezultatu, moze ktos juz przerabial taki temat i wie jak sie tego pozbyc, bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys to troche bardziej opisac co trzeba bylo zrobic?? u mnie z kanalem nie ma problemu bo mam w garazu a jak sie upre to w firmie wjade na podnosnik przynajmniej cieplutko bede mial, tylko nie wiem od czego zaczac i tak nie specjalnie chce mi sie tam kopac ale chcialbym wiedziec jak to zrobic i jakimi kosztami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie robiłem. Telepać zaczęło sie podobno od mocnego szrpnięcia pasażera z tylniej kanapy. Coś się wygięło w szynie fotela - była nawet obawa że nie obejdzie się bez tapicera, ale sie udalo. Cos się po prostu wygięło, ale nie jestem w stanie powiedzieć co.

Wydaje mi się że w pierwszej kolejności należy wymontować fotel wraz z szyną i kombinować poza samochodem. Wyginając się w aucie można narobić jeszcze jakiś szkód.

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem to samo. Oparcie fotela podczas hamowania leciało do przodu (parę centymetrów!!)

Jazda jak w wesołym miasteczku :mrgreen:

Na dodatek nie działał mechanizm podnoszenia fotela. Mechanik stwierdził, że podejmie się naprawienia jak tapicer rozbierze i zeszyje tapicerkę.

Na szczęście udało mi się za 180zł kupić (prawie nowy!) fotel razem z napinaczem pasów.

Po wymianie cóż za komfort, fotel sztywniutki, podnoszenie działa. Niestety chyba krzywa jedna dolna szyna i niezbyt lekko jeździ w poziomie.

Wymiana szyn fotela musi być na kanale. Nakrętki śrub są pod samochodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

No już myslałem że tylko ja mam podobny problem. Ja właśnie przymierzam sie do wymiany fotela kierowcy. To że oparcie delikatnie sie rusza to mi specjalnie nie przeszkadza, ale zaczął sie ruszać fotel w poziomie troche, rozwaliło się podnoszenie fotela i teraz fotel zachowuje sie prawie jak w TIRze :mrgreen: tzn jak siadam to opada a na wybojach chodzi w góre i dół. Oprócz tego przestała działać regulacja oparcia dla lendźwi. Mam tylko pytanko - czy mozna a jeżeli można to czy duzo z tym zachodu żeby zmienić tapicerke z mojego fotela na nowo kupiony? Pytam bo raczej wątpie dostać fotel o takiej samej kolorystyce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!