Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.4 TCe - Czy była dłuższa skrzynia ?


mayn

Rekomendowane odpowiedzi

Porobiłem fotki przed chwilą i u mnie jest tak (auto rocznikowo 2012, oczywiście 1.4 Tce)

100km/h -> ~2300

110km/h -> ~2500

120km/h -> ~2750

130km/h -> ~3000

a tak wygląda to na fotkach (jakość słaba ale coś tam widać)

Greg

post-48905-0-02269700-1359899175_thumb.jpg

post-48905-0-70978600-1359899183_thumb.jpg

post-48905-0-08308000-1359899193_thumb.jpg

post-48905-0-63700700-1359899197_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 4tyś. obrotów to jaka prędkość będzie? i ile mniej więcej wtedy pali, wie ktoś może?

zaczyna mi się podobać uturbione 1.4 :) (ale w wersji 3000obr. -130km/h)

 

One dobrze współpracują z gazem? (sorry za być może dziwne pytanie ale w ogóle nie wnikałem na razie). Jeśli tak to by wynikało niezły silnik, który może być także, stosunkowo niewielkim kosztem, bardzo ekonomiczny.

Raporty o pracy i niezawodności silnika powyżej 100tyś i 150tyś są już na forum?

Edytowane przez zaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji z krótką skrzynią przy 4000 obr będzie 150 km/h. Spalanie chwilowe około 13 -14 L/100 w zależności od ukształtowania terenu , wiatru itp. Przy 180 km/h masz 23 L/100 ( sprawdziłem) Czyli 200 km i szukasz stacji benzynowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to jest Scenic. Czyli duża buda i auto raczej nie do radosnych podróży po szybkich drogach :) w dodatku jeszcze skrzynia na krócej. 160km/h będzie jak widać popijal dosyć mocno.

Ciekawi mnie Megana zwykła ew. kombi

Edytowane przez zaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takie wakacje to cieszą od tej strony przeważnie w klekocie kombi.

Ale jak chciałeś jechać. Przez Brno, Bratysławę i "szlakiem węgierskim", tam można fajnie zjeść, sprawdź sobie na cro.pl.

Edytowane przez zaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy licznikowym 145 (analogowy licznik 150, cyfrowy 145 :>) mam 3500 obrotów. Przy 4000 strzelam ze będzie ze 155-160 km/h. Spalanie chwilowe wg komputera przy tych 140-145 skacze w okolicach 8-10, ale to też ciężko mi było ocenić bo obwodnica Krakowa jest nie za płaska. Dopiero w przyszłym miesiącu będę miał dłuższa trasę po autostradach to sprawdzę. Póki co silnik mi się okrutnie podoba :>

 

--

Greg

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wakacje jadę do Chorwacji. Liczę że 4 lub 5 tankowań będzie do pełna :)

 

Tez zamierzam wybrac sie do Chorwacji pod koniec sierpnia. Mysle ze te 4-5 tankowan wyjdzie wlasnie..

 

Dodano: 06 lut 2013 - 08:55

Po co przedrzeźniasz przedmówcę :)

Z tego co tu czytam to 1.4tce w wersji GTline ma chyba inne przelozenia bo z tych postow wynika ze obroty przy tych samych predkosciach roznia sie od innych tce...Ja niestety nie mam jak przetestowac u siebie za bardzo..

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6; 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi Renault GT-line to w sumie pakiet stylistyczny + zawieszenie z coupe, czyli tyci obniżone i utwardzone. Nigdzie nie widziałem wzmianek o innej skrzyni. Może po prostu w 2012 tyci zmienili przełożenia.

 

--

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę odkopuję temat.

Pracownik salonu Renault, z którym rozmawiałem jakieś 2 tyg. temu na temat skrzyni biegów, stwierdził, że w GTline jest inna niż w normalnej wersji Megane. Z jego wypowiedzi wynikało, że skrzynia jest... krótsza.

 

Proponowałbym jeszcze zrobić test ale żeby prędkość była wskazywana z GPSu (liczniki w samochodach mają przekłamanie 5- 10 km/h).

U mnie silnik jest jeszcze na dotarciu więc nie mam jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie wierzył bym bez sprawdzania w to co mówią w salonach, szczególnie o wersjach których sprzedaje się mniej. W salonie na przykład nie potrafili mi powiedzieć czy do coupe da sie zamontować box dachowy, co jest w GTline też gość sprawdzał przy mnie w kompie.

 

Co do skrzyni to u mnie jest taka jak podałem i prędkości podane są prawdziwe. Przy 140 wg wskazania licznika cyfrowego, GPS pokazuje mi 138, przy niższych prędkościach różnice są jeszcze mniejsze. Licznik analogowy przekłamuje mi więcej ale gdy robiłem fotki to kierowałem się cyfrowym. W żadnych materiałach Renault dla śmiertelników/prasy nie było słowa o zmianach w okolicach skrzyni/silnika dla wersji GTline.

 

Mówiąc krótko jestem przekonany, że GTline jest zwykła skrzynia.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!