Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek konsoli środkowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z wyjęciem żarówki oświetlającej pokrętło regulacji siły nawiewu umieszczonej na konsoli środkowej. Pozostałe dwie (regulacja temperatury nawiewu, regulacja strefy nawiewu) udało się zdemontować. Tej trzeciej nie da się zrobić w sposób analogiczny do pozostałych, ze względu na brak dostępu do tych czarnych plastikowych mocowań którymi wyjmujemy żarówki. W przypadku tej trzeciej konstrukcyjne rozwiązanie jest inne. Wiecie jak ja wyciągnąć z mocowania.

Drugie pytanie dotyczy oświetlania przycisku ogrzewania tylnej szyby. Wiecie czy on jest podświetlany, bo ja nie widzę tam żarówki.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się dziś z tą trzecią lampką, no i zrobilem zwarcie. Skutek wszsytkie trzy żarówki (od regulacji nawiewów) przestały świecić, oraz przepalona prawa postojówka. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem bezpiecznik, jest ok. Następnie wymieniłem żarówkę posotojową na dzialającą. Potem sprawdziłem żarówki od nawiewów na konsoli, nie są przepalone, mimo wszsytko nadal nie świecą. Wiecie jak zaradzić w takiej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, myślałem że w razie czego pójdzie tylko bezpiecznik. Możesz mi napisać gdzie szukać tej ścieżki? Sam sobie to naprawiłeś? Wystarczy przeczyścić tą ścieżkę czy coś jeszcze.

Edytowane przez Panicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściemniacz masz prawda? po prawej stronie pod kierownicą, jeśli już wyjmiesz i rozbierzesz "wysuwa się" to będzie kawałek czarnej ścieżki wystarczy że nadlutujesz tam cienki przewód i będzie ok chyba ze to ci nie potrzebne to zrobisz zworke i będziesz mieć podświetlenie normalnie świecące. zdjęcia zaraz wrzuce

thumb_hosting_zdjec_1356905132__100_47651.jpg

 

po naprawie

thumb_hosting_zdjec_1356905132__100_47651.jpg

 

całość

thumb_hosting_zdjec_1356905350__100_4762333.jpg

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie to był ściemniacz, bo teraz konsola środkowa świeci. Zrobiłem zworkę z pręcika (brak lutownicy) zmontowałem ściemniacz spowrotem, ale zauważyłem że przy włączaniu świateł pozycyjnych najpierw zapala się konsola środkowa, a następnie po upływie sekundy zapala się podświetlenie licznika. Teraz się zastanawiam czy to normlane, czy konsola środkowa i licznik powinny zapalać się równocześnie, bo nie mam pewności jak to było przed moją ingerencją.

Edytowane przez Panicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli tak było wcześniej to aż się dziwię że tego nie zaobserwowałem, bo dopiero teraz mi się to w oczy rzuca. Zastanawiam się czy gdzieś nie ma ujścia napięcia do masy przez co dzieje się to co zaobserwowałem (być może w zworce, chociaż tam to raczej małoprawdopodobne), a wtedy mógłbym narobić sobie większych szkód. Orientujesz się może jak u Ciebie w Classicu jest, zapala się równocześnie czy też w takiej sekwencji jak u mnie ?

 

Co do ściemniacze to napewno go zrobię, muszę tylka załatwić lutownice, a jak się nie uda to podjade do jakiegoś serwisu ze sprzetem elektronicznym.

Edytowane przez Panicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest sekwencja ale chyba mniej niż 1 sec jutro dokładnie sprawdzę i ci powiem co i jak po 19 ale myślę że masz wszystko ok.

thumb_hosting_zdjec_1356905210__100_4768.jpg

masz jak wygląda po naprawie ty się bardziej postaraj :!:

jak będziesz lutować to zeskrob minimalnie ścieżki żeby cyna chwyciła i przylutuj jakiś cienki przewód :!:

 

podświetlenie zegarów włącza się ok 1/4 sekundy później niż reszta ale tym się nie przejmuj

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!