Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podnoszenie Świateł - Pilne!


Funka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem Megane, wszystko pięknie tylko przednie światła świecą "nisko".

Sprzedający powiedział, ze wystarczy je "podnieść" i ustawic.

A jak to zrobić?

Nie miałem wczesniej stycznosci z tego typu autem, a musze zrobić to jak najszybciej - ciężko się jeździ nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony kierownicy powinno być pokrętło podnoszenia reflektorów.

Jeżeli go nie ma, a może nie być, trzeba to wykonać ręcznie na lampach.

Chcesz ustawić lampy dobrze podjedź do jakiegokolwiek warsztatu ustawią Ci to za klika złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro będę szukał tego pokrętła.

A co w sytuacji kiedy go nie bedzie?

Opcja z zajechaniem do warsztatu odpada bo już praktycznie nie mam ani grosza wiec (moze) trzeba bedzie recznie - co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz to pokrętło do regulacji wysokości ustaw auto po ciemku przed ścianą,włącz krótkie i pokręć tym pokrętłem ,będziesz widział czy zmienia się wysokość padającego światła.Jeżeli nic się nie zmienia to mogą być uszkodzone silniczki do regulacji reflektorów,czarne odstające z wtyczką od tyłu reflektora.Z tych silniczków wystaje sześciokątne pokrętło którym ręcznie można regulować wysokość świateł.Jakie masz reflektory,przy podróbkach bywa tak że czasem nie da się ustawić wysokości.Miałem tak w Clio z podróbką TYC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy oprócz ustawienia pokrętłem można coś jeszcze regulować ręcznie z komory silnika?

Doprecyzuje. Czy można regulować z komory a potem to już normalnie z środka?

U mnie jest niby dobrze, ale pokrętło mam praktycznie na maxa(nie pamiętam w dół czy w górę) Przy max obciążonym tyle to jednak światło idzie ciut w góre. I w tym momencie przydała by się lekka obniżka w dół.

Oczywiście silniczek porusza się płynnie.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się da. Reflektory reguluje się w dwóch płaszczyznach; prawo/lewo i góra/dół.

Pokrętła są oczywiście na lampach. Otworzysz maskę to je zobaczysz. Jedno jest na silniczku, a jak go nie ma to jest odpowiednia śruba z pokrętłem i chyba od strony błotników, na lampach.

Z tym, że ja naprawdę polecam wydanie tych paru złotych i wizytę w najbliższej stacji kontroli pojazdów. Ustawią w parę minut, to nie jest jakieś bardzo skomplikowane. Przynajmniej nie będziecie oślepiać jadących z przeciwka.

Czy można regulować z komory a potem to już normalnie z środka?

I jeszcze jedno, najpierw pokrętło w kabinie na 0, potem ustawić reflektory i dopiero wtedy można sobie je podnosić góra/dół z kabiny. Nigdy odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak kupiłem to jeden silniczek nie chciał się ruszać. Pogrzebałem i działa do dzisiaj. Pewnie przy tych pracach nie było do końca na zero. Nikogo nie raziło bo jest akurat. Ostatnio wiozłem większy ładunek i coś mi nie pasowało. Pozostaje tylko to poprawić.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z zajechaniem do warsztatu odpada bo już praktycznie nie mam ani grosza wiec (moze) trzeba bedzie recznie - co wtedy?

10zł za ustawienie na stacji diagnostycznej i nie walą po oczach jadących z naprzeciwka, a samemu raczej cięzko bedzie dobrze ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie walą po oczach jadących z naprzeciwka

Jesteś pewny? Jedziesz z kompletem pasażerów z tyłu..pamiętasz o pokrętle świateł zawsze? A jeszcze jak siedzi tył na drązkach to pewnie zadowolenie wielkie,że mijania,,dają'' prawie tak jak drogowe. :!: Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświeże staroć bo właśnie dzisiaj poprawiałem światła, ale....jeszcze raz dopytam. Od ostatniego wpisu w tym temacie było możliwie. Nikogo nie raziłem choć pokrętło w kabinie musiało być na max czyli na 4. Jakiś czas temu sprzątałęm w okolicach świateł i prawdopodobnie ciut się przestawiły. Dzisiaj byłem zrobić przegląd i postanowiłem sprawdzić ustawienia świateł. Wyglądało to tak, że pan X ustawił pokrętlo w aucie na 0(niestety cały czas nie patrzyłem na to co robi więc nie mam pewności czy tak było do końca) i sprawdzał. Okazało się, że prawe było za wysoko(obniżył o 6 ruchów śruby) a lewe praktycznie dobrze(tylko jeden ruch śruby) Obecnie przeskok z pozycji 0 na 4 daje większe możliwości obniżenia świateł czyli chyba dobrze.

I teraz pytanko. Jak pan X ustawiał światła(zakładam że było na tym zerze) to optymalna pozycja i jazda powinna się odbywać na 0? Pytam bo jakby co to podjadę i ustawimy jeszcze raz. Poprzednie ustawienie na krótkich o wiele bardziej oświetlało pobocze, a teraz na króŧkich prawie jest tylko troche wyżej niż lewe. Podobno tak ma być jak pokazała maszyna. Możliwe że to kwestia przyzwyczajenia, opatrzenia i jazdy z niewłaściwym oświetleniem. Tak pytam.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pan X ustawiał światła(zakładam że było na tym zerze) to optymalna pozycja i jazda powinna się odbywać na 0?

Dokładnie tak. Światła w samochodach z regulacją wysokości świecenia ustawienie świateł odbywa się przy pozycji pokrętła na 0.

Więc pan X ustawił światła prawidłowo.

Dlaczego tak a nie inaczej odsyłam do instrukcji.

thumb_hosting_zdjec_1380828618__instrukcja.jpg

Poprzednie ustawienie na krótkich o wiele bardziej oświetlało pobocze, a teraz na króŧkich prawie jest tylko troche wyżej niż lewe.

I taka pozycja świateł jest prawidłowa.

thumb_hosting_zdjec_1380828640__ustawienie_swiatel.jpg

Odsyłam również do artykułu, którego link zamieściłem kilka postów wyżej, tam wszystko zostało wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!