Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogólne problemy z scenicem


mariusz325

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym zdjęciu nie ma intercoolera, bo to zdjęcie samego silnika. Intercooler znajduje się pod lewą częścią przedniego zderzaka (w moim Scenicu) i idą do niego dwie rury.

Trochę nieudolnie zaznaczyłem na zdjęciu:

1. Kolektor dolotowy

2. WYJŚCIE turbo.

 

i - intercooler

 

A to jeszcze dołaczę zdjęcie intercoolera (może nawet masz taki sam) ;-)

post-31828-0-76602900-1357419300_thumb.jpg

post-31828-0-65396300-1357419309_thumb.jpg

Edytowane przez AndrewW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest bezpośredniu z turbo do przepływomierza.

Mylisz kierunek przepływu powietrza. Powinieneś napisać : Tu jest bezpośrednio z przepływomierza do turbo.

Na rysunku masz załączony schemat dolotu.

post-4670-0-26448100-1357464245_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :!: , pisząc o dci zawsze kojarzy mi się scenic II pewnie z racji, że takowego posiadam. Oczywiście w starszej wersji scenica z dci dolot jest taki jak w nowszych dti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dziś wyjąłem rozrusznik (czas wyciągania 50 min) :!: rozebrałełem ,wyczyściłem poskładałem i hula okazało sie że coś ze stykiem gdzieś było i strasznie sie grzał.Co do zaworu EGR ro tak był w miare czysty ale ta rurka w środku to miała tylko dziurke że ledwie śrubokręt włożyłem taka zawalona nagarem.

 

A teraz pytanie odnośnie alternatora ,wyjąłem go jakoś (masakra) i nie wiem jak go rozebrać ,czy macie ktoś jakiś manual jak regenerować alternator?Bo na wolnych świeci mi sie ładowanie,a po przegazowaniu gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcie alternatora i pokazane gdzie jest regulator (wyjście do przewodu )

thumb_hosting_zdjec_1357583727__alternator_renault.jpeg

 

Tu masz sam regulator. Twój może być trochę inny.

thumb_hosting_zdjec_1357583774__i-regulator-napiecia-valeo-593384-12v-120-a-renault-clio-scenic-megane-laguna-master-trafic-vivaro.jpg

 

Można go wyjąć bez wyjmowania z auta. Trzeba zdjąć osłonę (czarna) i pod spodem jest regulator. Odkręć go i zobacz w jakim stanie są szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,zdjąłem ten czarny plastik i ukazał mi sie widok płytek przykręconych małymi nakrętkami i to widicznie tam musi być ten regulator.

Ten regler musi mieć szczotki a zestaw prostowniczy jakieś diody.Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!