Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak reakcji na wciśnięty pedał gazu, brak mocy, spadek mocy


zbyszek1505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Od pewnego czasu w moim aucie występuje pewna usterka, rozpędzam auto normalnie jedynka, dwójka trójka wciskam gaz i brak reakcji. Samochód pracuje równo, nie kopci, nie wyskakują błędy w komputerze a auto traci prędkość. Redukuję do dwójki bądź całkowicie puszczam gaz, następnie wciskam go ponownie i samochód odżywa, znowu ma moc. Zauważyłem, że po ostatnich mrozach silnik pracuje jakby trochę nierówno i jest trochę głośniejszy, coś jakby nieszczelność w układzie wydechowym. Stojąc przed samochodem nie słyszę tego dźwięku, jedynie w kabinie jest głośniej.

Poza tym auto ma moc, bierze trochę oleju ale bez szaleństwa - około 100ml na 1tyś km, z tym że simering na wale przepuszcza olej. Dźwięki wydawane przez turbinę również nie odbiegają od normy. Filtry, olej w skrzyni i w silniku oraz płyn chłodniczy wymienione jakieś 3 miesiące temu.

 

Proszę o pomoc bo kompletnie nie rozumiem tego auta :!:.

 

P.S. chciałbym nadmienić, że wyjątkowo pieszczę tą francuzkę ona i tak kaprysi.

Edytowane przez zbyszek1505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam podobny problem w swojej Megi 2003 1.9 dCi. Brak mocy, pedał gazu prawie w ogole nie reaguje. Dzieje się tak do 2000 obr, powyżej słychać świst turbiny i jest lepiej, przy 3000 obr auto już dobrze ciągnie. Brak komunikatów, nie kopci, próbowałem też przejechać się na odpiętym EGR - bez zmian. Rok temu miałem podobny problem przy zakupie tej Megi (brak mocy). Okazało się, ze czujnik ciśnienia doładowania nie działał. Po wymianie czujnika z Laguny wszystko wróciło do normy. Auto podpinam pod kompa dopiero w środę, ale nie mogę się doczekać co wykaże i postanowiłem napisać do Was. Wiem, że jest dużo postów na ten temat, starałem się je przeglądać, jednak konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Dzisiaj dostałem radę, żeby wypiąć na chwilę przepływomierz, przejechać się i sprawdzić czy moc wróciła na odłączonym.

z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź :lol:

pozdrawiam!

Edytowane przez kriwo2301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Odłączyłem przepływomierz, przejechałem się i auto ma kopa jak NIGDY ! :lol:) Zbiera się na wszystkich aż wciska w fotel :)

 

Polecacie przeczyścić, kupić nowy czy używany ?

Edytowane przez kriwo2301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukać oryginalnej, sprawnej używki za 150-200 zł lub pobawić się preparatem CRC MAF Cleaner który możesz dostać np w Intercars za ok 30zł (jeśli jest zabrudzony, jeśli uwalona elektronika to nic mu nie pomoże)

Edytowane przez dexterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!