Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pierwsze auto jako Megane I


herrscher

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosnę planuje zakupić swój pierwszy samochód. Moją uwagę przyciągnęła Meganka I po lifcie w wersji hatchback. Na auto przeznaczam między 6-7 tyś.

Uważam, że Megi ma w sobie "to coś", stąd jestem ściśle ukierunkowany na ten samochód. Pytanie do Was, czy słusznie i czy jest to dobra opcja dla "świeżaka".

Chciałbym byście wypowiedzieli się na temat silników benzynowych.

Który będzie najrozsądniejszy? (1.4 16V; 1.6; 1.6 16v)?

Zależy mi na ekonomiczności, ale też nie chciałbym by samochód zamulał. Ogólnie zakładam spokojną jazdę, ale miło by było mieć niewielki zapas mocy.

W dużej mierze będę poruszał się po mieście, ale również na weekendowe wypady poza miastem.

Interesuje mnie również kwestia awaryjności tych aut. Jestem studentem, mój budżet jest dosyć sztywny. Wiadomo, że 13 letni samochód niesie ryzyko awarii.

Pytanie tylko czy są to raczej drobne niedogodności czy coś grubszego.

No i na koniec, gdzie szukać? Zainteresować się autami z Polski, czy może sprowadzanymi z Niemiec?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na wszystkie te pytania odpowiedzi w formie postów są już dawno udzielone na tym forum.

Do wiosny masz jeszcze trochę czasu, to na spokojnie przeglądnij tematy w działach poświęconych wymienionym silnikom, jak i samej megance I ph II HB.

Bezsensem jest to ponownie przepisywać, to nie średniowieczny klasztor, by życie na przepisywanie poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Uważam, ze jest to dobry wybór, bo francuzy nie są bardziej awaryjne od innych aut,a zapewniają przy tym komfort i znacznie lepsze wyposażenie od niemieckiej konkurencji. Sam szukałem dla siebie Meganki w benzynie, ale jakoś tak wyszło, że kupiłem Lagunę 1.6 16v (ten sam silnik co w Megi) i nie jest demonem szybkości, ale do normalnego (bardzo wygodnego) poruszania się z punktu A do punktu B i z powrotem w zupełności wystarcza. Nie miałem okazji pojeździć Megi z tym silnikiem, ale myślę że w mniejszej i troszkę lżejszej budzie powinien sobie świetnie dawać rady, a przy tym mało spali. W mojej Lagunie spala przy mieszanej i raczej dynamicznej jeździe pali tak jak mam w podpisie. Na Twoim miejscu nastawił bym się na Megankę 1.6 najlepiej krajową (w miarę możliwości od I właściciela) z w miarę udokumentowaną historią. Pamiętaj, że musisz mieć jeszcze troszkę kaski po zakupie na rorząd, olej i filtry(tkzw. pakiet startowy). Jak znajdziesz egzemplarz nie zajeżdżony regularnie serwisowany (niekoniecznie w ASO) to się długo nim pocieszysz i nie zrujnuje Twojego studenckiego budżetu. Sam jestem studentem i z Lagunką daję radę. Powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!