Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

octavia 1.9tdi czy mondeo 2.0tddi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.

Ja osobiście wybrałbym Octavię choć Mondeo jest większe :!:

W Mondeo tej generacji ciężko spotkać ten silnik, prędzej znajdziesz tdci

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 1.9 w skodzie pochodzi od Fiata już w latach końca 80, które VW kupił gdy fiat chciał wycofać te silniki do historii. Skoda ma tancze ubezpieczenie niż ford i części tak samo. Kazdy auto ma wady tak samo jak Porsche który właścicel narzeka że szybko psuje skrzynia biegów(od kolegi który pracował w ASO Porsche),a koszt naprawy 30 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, ciężko stwierdzić które lepsze, oba używane, ale nie wiadomo czy oba w podobny sposób, mondeo może w statystykach wypadać gorzej vs octavia, ale... właśnie, jakby były w mniej wiecej podobnym stanie to ja osobiście octavie, w rodzinie jest golf4 od nowości z tym motorem, 120k km zrobione, silnik nic, jakiś przewód gumowy od nagrzewnicy, a tak kompletnie nic, mondeo też w rodzinie, ten silnik, ale użytkowany inaczej niż ten golf, mondeo buja tylko po warszawce, starszy kierowca, mondeo nieciekawie już wygląda, typowe usterki dieslowskie forda w tym modelu już były, są i będą zapewne, więc zależy od użytkowania :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz Mondeo w dieslu to wybieraj te po liftingu z 2004 roku (wytrzymalsze wtryski), z kolei przy okazji liftingu w 2005 polepszyli zabezpieczenie antykorozyjne. Moje Mondeo 2.0 TDCi 115KM ma już około 320kkm (orginalny przebieg, znam auto od nowości, a przejeździłem nim ponad 120kkm) i jeździ na orginalnych wtryskach i turbinie, koło zamachowe wymieniane było przy 180kkm i teraz też już się zbliża czas wymiany.

 

Z rzeczy które trzeba sprawdzić w Mondeo to stan lakieru i blach na progach i rantach drzwi - lakier lubi się złuszczać, a blach rdzewieć w tych miejscach. Co do zawieszenia to w mondeo jest ono bardzo przyjemnie zestrojone, a dodatkowo trwałe (elementy gumowe wytrzymują około 100kkm na Polskich drogach)

 

Co do spalania 2.0 TDCi 115km (sedan), 5 biegowa skrzynia manualna:

Trasa spokojna jazda bez wyprzedzania około 5 l/100km

Trasa normalnym tempem (utrzymywanie prędkości dopuszczalnych ewentualnie +10km/h) około 5,8 l/100km

Miasto 80 tyś mieszkańców raczej bez korków, za to krótkie odcinki, w okolicach 7,5 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz Mondeo w dieslu to wybieraj te po liftingu z 2004 roku (wytrzymalsze wtryski), z kolei przy okazji liftingu w 2005 polepszyli zabezpieczenie antykorozyjne

 

Kolega mówi o tddi. A po fl tddi prawie nie występowało. Także nie ma to nic wspólnego z wytrzymalszymi wtryskami a i to bzdura. Bo po prostu poprawili pompę która nie sypie opiłkami i nie zakleja wtrysków.

W TDDi jedyną wadą układu paliwowego jest pompa paliwa ale naprawdę nie ma co jej się obawiać. Rzadko pada.

Jeśli chodzi o wady mk3 to ranty drzwi , pod lusterkami przypatrz się bo też się pojawia ruda koleżanka. Tylne błotniki rzadko . Musiało coś się dziać po prostu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!