Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie świeci lewy halogen


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Renówkowiczów.

Od 2 tygodni posiadam Megankę jak w temacie (I phII 2003 1.4 16V).

Mój problem polega na tym, że nie działa mi lewy przedni halogen (czyli ten pierwszy na kablu idącym od kostki).

Od razu zaznaczam, że żarówka nowa, bezpiecznik oczywiście jest dobry bo prawy świeci bez problemu, tylne także.

Kostka przy lampie była psiknięta WD-40, kable (wiązki) wyglądają na nieuszkodzone a halogen nadal nie świeci.

Chciałbym zapytać czy do każdego halogena osobno idzie osobny kabel ze skrzynki czy są "łączone w wiązce".

Raczej nie ma to znaczenia ale lewa pozycja też nie świeci, chociaż tutaj to raczej sprawa żarówki, gdyż mijania i drogowe są ok.

 

Czy mógłby mi ktoś doradzić gdzie zacząć szukać przyczyny?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do haloganów idzie wiązka przewodów,czyli od przekażnika idą dwa przewody.Od pierwszego reflektora,z wtyczki idą przewody do drugiego.Sprawdź na nie świecącym styki we wtyczce i w halogenie bo tu musi być brak styku jeżeli drugi świeci i żarówka jest dobra.

Edytowane przez 11348
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to 2 przewody idą do kostki pierwszego halogena i od niej idą dalej do drugiego, czyli prąd musi dochodzić do kostki, czy dobrze rozumiem?

 

Dodano: 03 lut 2013 - 17:21

Zawalczyłem dzisiaj z tym problemem, i okazało się 2 rzeczy.

Pierwsza to że do halogenów idą osobne kable do lewego i do prawego, co prawda wychodzą z jednych pinów w kostce skrzynki rozdzielczej, ale kable nie są łączone w kostce przy halogenie, tylko w kostce w skrzynce rozdzielczej.

Przyczyną problemu okazał się przerwany kabel minusa, swoją drogą dziwna sprawa bo koszulka w której idą oba była nienaruszona, a kabel wyglądał prawie tak jakby go ktoś przeciął wewnątrz koszulki, gorzej że przerwany był niedaleko miejsca w którym wychodzi z wiązki, więc łączenie było masakrą, ale wstawiłem kawałek innego i jakoś dałem radę, no i wreszcie Megi nie jest ślepa na jedno oczko :D.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś przyda się taka informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!