Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem wskaznikiem oleju


DJDarek7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem, a mianowicie moja Megane 1.6 16v 107km pokazuje na komputerze stan oleju ok-> stan pełen. Zaś na bagnecie tego oleju jest minimum badź poniżej. Swoja droga ten stan na według bagnetu spada bardzo szybko(mniej wiecej z 1/3 stanu oleju do minimum po srednio 300km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może głupie, ale kiedy mierzyłeś stan bagnetem, zaraz po jeździe czy odczekałeś chwilę? Auto stało na płaskim terenie? BTW tymi wskaźnikami nie ma się co sugerować u mnie w Lagunie ten wskaźnik pokazuje bardzo różnie od wymiany do wymiany stan na bagnecie zmienił się niezauważalnie (o ile się zmienił)a na liczniku mi pokazywało od 2 do 6 kratek, na płaskim terenie w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem, po calej nocy postoju(okolo 9h)To juz w sumie 2 raz dolewałem juz od czasy wymiany oleju (Olej wymieniony przy 170tys ) a mam okolo 170800. Dolewane bylo mniej wiecej do polowy, może troche minimalnie poniżej polowy. Silnik wygląda raczej na suchy , poza minimalnym "poceniem sie" w okolicach skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie to juz 0,6 -0,7L dolalem. Dym z wydechu jest koloru bialego i jest go sporo na poczatku przez kilka pierwszych kilometrow( Moim zdaniem w zime to normalne) Sadza wewnatrz rury jest czarna, ale nie wydaje sie byc tlusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na forum Laguny kolega pisał, że w większości przypadków gdy wydech benzyniaka jest w środku czarny to on przepala olej, ale żeby aż tyle?? (nawet w starej Astrze 1.4 mpi nie dolewaliśmy tyle, a silnik miał już do końca bliżej jak dalej, 280kkm na liczniku, a ile na prawdę to nikt nie wiedział i gaz 9-letni) Ja bym radził Ci wjechać na kanał i dokładnie obejrzeć od spodu czy gdzieś aby nie cieknie. Druga opcja, chyba gorsza, że Twoja Cuopeta ma już silnik w nie najlepszym stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na kanale, NIESTETY silnik suchy , czyli zostaje spalanie oleju. W srode probe olejowa bedzie trzeba zrobic. Pytanie za 100pkt , jest sens inwestowac w remont silnika czy wymiane ?? Ps. Auto ma instalacje gazowa sekwencyjna.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jeszcze 1 mam, czy jest inna opcja poza pierścieniami, żeby auto paliło olej? A mianowicie pytanie odnośne uszczelniaczy zaworów. Kurde, bo na dobra sprawę to auto jest zrywne, problemu z przyspieszaniem nie ma. Pali praktycznie na dotyk , bo nawet przy -15 bez najmniejszego trudu za 1 pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!