Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wydech nisko leży


warcislav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z wydechem megane. Strasznie nisko leży.

Od jakiegoś czasu samochód szura na progach zwalniających. Zauważyłem, że jeden z trzech tylnych gumowych wieszaków się zerwał. Wymieniłem go jednak wydech nieznacznie się podniósł i progi za każdym razem dają znać o sobie jak przez nie przejeżdżam.

Na środkowym tłumiku jest metalowy pręt jednak nie widzę opcji żeby go podwiesić do otworu znajdującego się w podwoziu.

Znalazłem takie oto zdjęcie na tym forum: http://img205.imageshack.us/img205/3703/41984411.jpg i właśnie tego mi brakuje tylko nigdzie nie moge znaleźć informacji jaki to wieszak i gdzie mam go kupić.

W katalogu http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_system_list.php?query_nr=2&make=RENAULT&model=M%E9gane+I nie ma żadnych informacji o środkowym zaczepie jak również w okolicznych sklepach z częściami.

Proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie we wszystkich megankach było środkowe podwieszenie układu wydechowego. W mojej megance układ wydechowy wisi na na połaczeniu elastycznym przy kolektorze wydechowym oraz na zaczepach końcowego tłumika i też środek obisał. Ponieważ u mnie nie ma możliwości podwieszenia układu w srodkowej części bez robienia dodatkowych otworów w nadwoziu, więc rozwiązałem to przez podparcie. Jak to rozwiązałem to pokazałem na fotce, bo ktoś o to pytał. Może nie wygląda estetycznie, ale skutecznie spełnia swoje zadanie. Dodam, że to poprawiło pracę połaczenia elastycznego - odciążyło je.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak u siebie zrobiłem jak kolega gimak, to wszystkie wibracje generowane przez wydech przenosiły się na budę. Jechało się jak w czołgu. Problem rozwiązałem, dorabiając podwieszenie z dętki rowerowej. :). W okolicy tego wieszaka tłumika środkowego, w podłodze, jest otwór do zamontowania wieszaka. Ja tam wkręciłem śrubę przez duże podkładki i nakrętką docisnąłem dętkę. Wszystko się sprawuje rewelacyjnie. Jak następnym razem będę pod autem, to zrobię foto tej rzeźby.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie tak papugować :)

~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Bym był wdzięczny za te fotki. Rozwiązanie z dętkną wydaje się faktczynie tanim a zarazem solidnym rozwiązaniem tego problemu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak u siebie zrobiłem jak kolega gimak, to wszystkie wibracje generowane przez wydech przenosiły się na budę. Jechało się jak w czołgu.

No, u mnie ten problem nie wystepuje, bo ta poprzeczka (cieńka rurka), na której spoczywa rura wydechowa, podwieszona jest na gumowych zaczepach, więc drgania rury wydechowej nie przenosżż się na karoserię. Sama rura wydechowa też nie leży bezpośrednio na rurce, ale na kawałku grubościennego węża gumowego nałożonego na rurkę. Na dołączonej fotce nie za bardzo widać, jak rurka jest podwieszona do podwozia.

W okolicy tego wieszaka tłumika środkowego, w podłodze, jest otwór do zamontowania wieszaka.

U mnie takiego otworu nie zauważyłem, jak się zastanawiałem nad rozwiązaniem. Chyba, że jest przełonięty blaszaną osłoną jaka znajduje się nad rurą wydechową, a tam nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w Megi I nie ma podwieszania na środku, przynajmniej w classicu. U mnie wyglądało to tak, że uderzyłem wydechem w coś, nie pamietam w co, ale główne uderzenie poszło w ostatnią obejmę przed końcowym tłumikiem. Wydech okręcił się w tej obejmie i wypadł z tzw. tunelu. Rozwiązanie to wymiana obejmy, jest krzywa, i przekręcenie wydechu, może to samo jest u ciebie.

Dla zobrazowania sytuacji: http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_system_list.php?query_nr=6&make=RENAULT&model=M%E9gane+I&body=Classic&cartype=1.6&fuel=B&year=1998 (drugie ustrojstwo od prawej, ok 20 zł w sklepie).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sceniolu starszym z silnikiem 1,9dT miałem co prawda wieszaki ale strasznie nietrwałe okazywały się gumy na których to miało być zawieszone. Założenie nowej w miejsce zerwanej, bez rozkręcania wydechu graniczyło z cudem. Postanowiłem wiec to przerobić i całość podwiesić na lince stalowej i małej śrubie rzymskiej z gwintem M5, dla możliwości podciągnięcia.

Tak to wyglądało i sprawowało się wzorowo:

post-2372-0-69422500-1360252317_thumb.jpg post-2372-0-32648100-1360252324_thumb.jpg post-2372-0-91395300-1360252334_thumb.jpg

Na fotkach widać, że zostały pominięte haki na tłumiku, wiec można to zastosować również dla rur i tłumików bez tych haków. Ważne by znaleźć 2 odpowiednie otwory do zamocowania śruby rzymskiej i kauszy na lince z drugiej strony. Koszt całości około 10-20 zł w zależności gdzie się w zaciski nr4, kausze nr4, linkę specjalkę ø4, 1m i śrubę rzymską M5 zaopatrzymy.

Po powiększeniu 2 fotki widać na jednej stronie śruby rzymskiej dodatkową nakrętkę, która zapobiega samoczynnemu rozkręcaniu tej śruby.

Do zabudowy potrzebne to co wyżej, kanał, klucz 8mm i 30 minut czasu. Druga osoba albo lewarek trapezowy do podniesienia opadniętego wydechu też może być przydatny. Szczególnie w momencie skręcania ścisków na wstępnie dopasowanej lince. Resztę luzu zaciągniemy śrubą rzymską.

  • Zwycięzca 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie miałem okazji przeglądu robić bo auto zakupił blacharz po stłuczce. Drgań nie przenosiło, wcześniej jest złączka elastyczna na rurze wydechowej.

Obecnie zrobiłbym to inaczej, z zastosowaniem czegoś innego. Pomysł pojawił się jednak później..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!