Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z rozruchem - F9Q 734 1.9dTi - Moje d


tomlasz

Rekomendowane odpowiedzi

[przeniesiono]

Witam forumowiczów, mam problem. Zawsze rano fura bardzo ciężko mi odpala, jakby ledwie kręciła. Świece dobre aku nówka , ładowanie w normie. Niewiem co robić , czy może to być rozrusznik, czy słaba kompresja, niewiem. Dodam , że jak go już odpale, to już później pali na dotyk. Czytałem na forum i nic nie wyczytałem , nie kasujcie mnie panowie , tylko prosze pomżcie, bo co niektórzy goście myślą , że wszystko można tu znaleźć , a to wcale nie prawda. Pomóżcie prosze

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2009-06-07, 18:10 ]

oj prawda, prawda, i można znaleźć, a przynajmniej można znaleźć w kilka sekund temat gdzie należy takiego posta napisać a nie zakładać nowy. Post przenoszę, skoro prosisz by nie kasować ale to po raz ostatni.

 

[ Dodano: 2009-07-18, 07:48 ]

Witam ponownie , chce wrócić do problemu z odpalaniem- na chwile obecną udało mi sie usunąć usterkę. Pewien elektryk doradził mi abym przeczyścil wszystkie połączenia masy, tak tez zrobiłem i jak na razie pali na dotyk , oby tak było w zimę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cholera dziś dałem auto do wymiany rozrządu i wszystkich płynów i pasków i aż się boje co jutro odbiorę.Autko odpalało na dotyk,bez żadnych problemów,a jeśli ktoś się dobrze nie zna to pewnie będe miał problem z odpalaniem auta ;(

Mój silnik to 1.9 DTI 98KM cholera aż się boję co będzie jutro <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam

posiadam renault megane 1.9D z 99r, do tej pory nie miałem zadnego problemu z paleniem az do wczoraj zgasilem auto i za jakies pol godziny dalej chcialem zapalic ale nic z tego, zaczelem szukac co to moze byc i zauważylem ze paliwo nie pokazuje sie na wtryskach, z tego ze nie jestem mechanikiem prosze was o jakies rady co moglo sie zepsuc

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźniki w komorze silnika. U mnie było słychać terkotanie na jednym z nich. Zerknij sobie tu

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=17896

Czy sprawdzałeś czy jest napięcie na świecach żarowych? Nie na desce tylko bezpośrednio na świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka: podłącz prąd bezpośrednio z akumulatora na elektrozawór. Jak auto odpali to na 90% przekaźnik będzie walnięty. Można jeszcze spróbować zamienić przekaźniki które ja oznaczyłem jako 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam do tego ze w tej samej chwili zniknely mi kierunkowskazy a takze szyba mi sie nie odsuwa a tez było wszystko ok

 

[ Dodano: 2009-12-14, 10:47 ]

powiedz mi kolego jak podłączyć prąd bezpośrednio z akumulatora na elektrozawór??? i czy te przekaźniki to sie tak normalnie wyciąga do góry??

 

[ Dodano: 2009-12-14, 18:14 ]

probowalem dzisiaj odpalic auto, ruszalismy troche tymi przekaznikami i bezpiecznikami i zauważylem ze sa jeszcze bezpieczniki obok akumulatora, po tym wszystkim auto odpalilo ale niewiem czy odpalilo dlatego ze poruszalem tymi bezpicznikami i tak kilka razy z rzedu palilo a potem znowu nie, wyglada na to ze czasami cos laczy a czasami nie, prosze o pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. U mnie również występuje problem z odpalaniem na zimno... :-(

Autko odpala za pierwszym razem ale trzeba je kręcić ok 5-6 sekund.

Tutaj macie filmik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=b4Ewv3AWUa4

 

Być może trzeba zrobić regulację pompy. Napewno paliwo się nie cofa - mam założony zaworek zwrotny a pozatym jak napompuje pompką ręczną aż będzie twarda, to tak samo odpala... :-|

Pomóżcie, nie wiem co robić, oboje z tatą ręce rozkładamy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19Urban94, rzeczywiście słabo mu to idzie :-/ Zacznij od najprostszych rzeczy: świece żarowe, czujnik położenia wału, sprawdzenie kompresji. Czy tak się dzieje od dawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dźwięku wnioskuję, że to coś z paliwem. Słychać, że auto chce odpalić ale nie dostaje paliwa. Jeżeli paliwo się nie cofa to sprawdź elektrozawór. Czy pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie coś z ropką...

Mialem rok temu wymieniany rozrząd i od tamtej pory czasami gorzej odpala. Jak juz odpali to jest o.k - autko nie kopci nie przerywa ma moc.

Czytałem, że jest regulacja dokładna w samej pompie i chcę podjechać w Poznaniu do jakiegoś pompiarza żeby mi to sprawdził. Świece, kompresja, filtr paliwa i gruszka z zaworkiem są o.k, czujnik położenia wału odkręciłem i przeczyściłem, EGR też sprawdzony i przeczyszczony. Pozostaje mi chyba tylko sprawdzić ustawienie tej pompy i ewentualnie rozrusznik bo wydaje mi się, że zbyt wolno kręci (porównuje to do innych diesli, ale samochodów innych marek - nie mam porównania z dieslem Megane)

Zimą odpalał w miarę ładnie a problem pojawił się gdy zrobiło się ostatnio bardzo ciepło, jak było chłodniej to było w miarę o.k

Co wy na to? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem kiedyś podobny problem (co prawda nie w megance, a w golfie), jak było zimno po odpaleniu pracował b. ładnie, a jak zrobiło się cieplej, to po odpaleniu silnik pracował nierówno. Okazało się, że wypaliły swiece zarowe. Mimo tego, ze pobieraly prad taki jak powinny, to slabo grzaly (jak bylo zimno grzaly dluzej i bylo OK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!