Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie mogę otworzyć bagażnika


martbex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cos sie stalo z zamkiem w nagazniku, nie moge go otworzyc, nie moge nawet wcisnac zamka poza tym przy zamykaniu pilotem nic nie stuka w srodku, a jak dzialal to bylo słychac działanie siłownika. CO to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wejść przez bagażnik i odkręcić dolny zaczep bagażnika, wtedy klapa sie podniesie, rozkręcasz tapicerkę, i tam będziesz miał odpowiedzi na swoje pytania, podejrzewam uszkodzenie siłownika, lub obluzowanie się wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martbex, zdemontuj sam zamek,porozbieraj, wyczyść, przesmaruj i poskładaj. Karoserie z pionowymi tylnymi klapami, maja to do siebie, że tworzą zawirowania powietrza,powodujące podnoszenie drobinek błota z drogi i osiadanie w każdym zakamarku.

U mnie było podobnie, centralny jeszcze otwierał zamek, ale kluczykiem nie można było przekręcić. Po wyczyszczeniu jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZRobione!

Nie odkrecalem dolnego mocowania, rozebralem tapicerke klapy tam reką pociągnałem cięgno, otworzyłem klapę wykręciłem zamek wyczyściłem nasmarowałem WD40 i skręciłem, jak na razie działa .

Dziekuje za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Życie - jeżeli pytasz o meg z opisu 1ph2 to odchylasz siedzenia wchodzisz do bagażnika i płaskim wkrętakiem odchylasz plastik pod który wsunołem kluczyk - to jest taka zapadka i jak się ją podniesie to zamek się otwiera.

thumb_hosting_zdjec_1371139255__20130613508.jpg

sorry za kiepską jakość zdjęcia..

Edytowane przez Piok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś lub jutro będę działać w tym kierunku.

Zrobione, wystarczyło wyczyścić i nasmarować.

Dzięki "Piok" przynajmniej szybko mi poszło otwieranie, bo normalnie bym zaczep odkręcił :D

wczoraj wieczorem się zaciął i ...pa :D

Problem zdiagnozowany - uszkodzona plastikowa zębatka (wypadł 1 ząb ) ;)

Czy można ją samą dokupić??

Tymczasowe rozwiązanie - wstawiłem blokadę by trybik zatrzymywał się ząbek wcześniej i wyłączyłem opcję automatycznego zamykania auta przy ruszaniu.

post-13619-0-85588500-1371635170_thumb.jpg

Edytowane przez marcin.slaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,ostatnio nie mogłem otworzyć bagażnika i po otwarciu od środka zobaczyłem że rozleciało się to co na zdjęciu.Dzisiaj pojechałem i zdemontowałem z drugiego auta ten drut i te plastiki i teraz nie wiem jak mam to poskładać.Niby wiem jak to powinno działać ale nie idzie mi z tą sprężyną,czy ktoś może mi pomóc?

 

thumb_hosting_zdjec_1471892902__1.jpg

 

Dodano: 23 sie 2016 - 07:40

Pomoże ktoś? może ma ktoś jakieś zdjęcie jak to wygląda prawidłowo założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam taki problem bo nigdzie nie mogę dostać takiej części i nie wiem nawet czy to co jest na zdjęciu to całość.

W zeszłym tygodniu przy zamykaniu klapy bagażnika wypadł zamek z przyciskiem. Po dostaniu się do środka i otworzeniu bagażnika okazało się, że w środku na drucie została część (ta z białym elementem) natomiast druga część ze zdjęcia leżała sobie luzem. Nie mogę nigdzie dostać tej części.

Dlatego moja prośba o pomoc czy ktoś podpowie jak to się nazywa, może ktoś wie gdzie to mogę dostać a może ktoś ma taką część na zbyciu?

IMG_20180116_084950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!