Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1,6 16V


Gość Usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinno83

Witam, pilnie prosze o pomoc - dziś rano miałem nastepującą historię , po jakiś 10 minutach jazdy zapaliły sie kontrolki cisnienia oleju i kontrolka STOP.Auto stało w korku i po zapaleniu się kontrolek już nie ruszył.Po zgaszeniu silnika zapalił i zgasł, od razu- oczywiście kontrolki się zapaliły.Olej jest.Ktoś miał podobną historię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tyle te dwie, żaden service ani nic innego, to trzeba iść tropem olejowym, dla bezpieczeństwa chyba już go nie odpalaj, bo olej może być ale jak pompa nie daje to może szybko zrobić się nie ciekawie :lol:

 

Dodano: 22 lut 2013 - 13:26

u mnie było coś innego, ale i więcej kontrolek i auto już nie odpalało, i był to bezpiecznik plus pompka spryskiwacza, u Ciebie jak sądzę inny przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinno83

Mi się też wydaje ze to coś z olejem.Kiedy tymczasem chwilę temu gadałem z mechanikem który aktualnie z nim walczy i twierdzi ze zapalił i pracuje a to co zrobili to przeczyścili krokowca i świece(?!)także jestem skołowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapali się kontrolka oleju + STOP to oznacza to, że jest za niskie ciśnienie oleju. Powody mogą być takie jak napisałem powyżej.

Możliwe, że problem z odpaleniem pojawił się przypadkowo.

Dodatkowo może być też tak, że z różnych przyczyn, spadły obroty silnika. Ponieważ pompa oleju napędzana jest mechanicznie z wału korbowego, przy niskich obrotach pompa nie wytwarzała odpowiedniego ciśnienia oleju i dlatego zapaliła się kontrolka oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinno83

Odebrałem już ten samochód wczoraj i mechanik nie umiał mi powiedzieć co było przyczyna -faktem jest ze teraz chodzi, pytanie jak długo i co było przyczyną.To co się dowiedziałem to : wyczyścili świece, silniczek krokowy - na moje uwagi odnośnie tego, że paliła się kontrolka ciśnienia słyszałem odpowiedź ze ona sie zawsze zapali, mechanik powiedział mi też ze " no miał Pan mało paliwa".Było ok. 1/4 a juz nieraz jeździłem na rezerwie i nic się nie działo, więc dla mnie taka uwaga jest z sufitu wzieta.Chciałem tez zmierzyć ciśnienie oleju ale jak widziałem, że ma problem z odkręceniem czujnika dałem spokój. tak więc dalej jest zagadka...

26.03.13 - sytuacja się powtórzyła i zaczynać podejrzewac ze jest to coś z podawaniem paliwa - miałem coś około rezerwy w baku i auto zgasło, odpaliło po przegazowaniu, zapaliły się te same kontrolki.Wyłączyłem wszytskie odbiorniki prądu i dokulałem się do stacji co i tak miałem zrobić. Podejrzewam ze filtr paliwa jest juz zdrowo zawalony i przy duzym obciązeniu i niskich temperaturach pompa paliwowa ma problem z podawaniem paliwa... ale pewny nie jestem.Być może mechanik miał rację?

2.04.13 - kolejna powtórka z rozrywki i tym razem już wwiadomo co było przyczyną -sonda lambda.Jak na razie minęły dwa tygodnie i wygląda ze chyba o to chodziło.

Edytowane przez marcinno83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!