Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto chwilowo traci moc przy przyspieszaniu


mars11

Rekomendowane odpowiedzi

Ok

to poczekam czy wymiana "lambady" :notacrook: coś da w Twoim autku ( a wymieniasz jedną czy obydwie?), a co byś powiedział na taki pomysł że coś w katalizatorze lub w którymś tłumiku się urwało i czasami blokuje wylot spalin ciekawe czy takie coś mogłoby dawać takie objawy??

Edytowane przez mars11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wydech full nowy od siatki do końcowego (kat stary), być może by go bardzo dusiło przy zatkanym wydechu ale wydaje mi się że objawy byłyby przez cały czas jazdy a nie tak jak jest u mnie tylko 1 lub 2 min po rozgrzaniu.

 

Dodano: 22 mar 2013 - 16:08

Sonda wymieniona (pierwsza na kolektorze) jak narazie po pierwszej jeździe (co prawda silnik nie miał ok 0 c tylko z 20 c) wygląda to obiecująco, zobaczymy po kilku dniach. za jakiś czas się odezwę z informacją. Sondę można łatwo sprawdzić, wystarczy omomierz i sprawdzić wartość pomiędzy białymi przewodami powinna być ok 10 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używkę na alledrogo, z przesyłką wyszło ok 70 PLN i 80 PLN podmianka, pierwszą chciałem żeby zrobił to warsztat bo przy takiej długiej eksploatacji temp i woda mogą nieźle ją z kolektorem zespolić. Sama wymiana to nie jest nic trudnego i nie trzeba tam jakichś specjalnych narzędzi. Ile polata to się zobaczy wg producenta żywotność oryginalnej to 160kkm.

 

Dodano: 25 mar 2013 - 12:26

Potwierdzam, wymiana sondy lambda wyeliminowała objawy braku mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się chyba skuszę na wymianę tej sondy choć u mnie ten brak mocy występuje obojetnie czy na zimnym czy na ciepłym silniku, i napiszę czy i u mnie pomogło,a nie wiesz przypadkiem czy to jest ta sama sonda przed jak i za katalizatorem? i czy jakieś numery na niej mają znaczenie lub jeśli to będzie sonda od 1.6 a nie od 1.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej sondy to nie mam pojęcia, ale tu wyszukaj sondę lambda, i sprawdzisz w jakich innych autach występuje taka sama sonda jak u Ciebie.

Ogólnie 1.4 16v i 1.6 16v mają te same no a oznaczenia na nich napewno mają znaczenie, napewno numer OE musi być zgodny z Twoim pojazdem.

Jak pisałem wyżej sprawdź najpierw opór sondy.

Edytowane przez smitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem opór na tych białych kabelkach i miernik pokazuje 1 wiec chyba obwód przerwany, ale z tego co wyczytałem to te białe kabelki są od podgrzewania sondy więc w twoim przypadku gdy sonda żle mierzyła na zimnym silniku to pewnie się sprawdziło a u mnie na ciepłym też samochód wariuje, ale wczoraj rozłączyłem wtykę od sondy i tak jeżdżę z niepodłączoną (ok 40km), narazie żaden błąd nie wyskoczył, spalanie normalne, auto nie traci mocy ale to zbyt krótki okres by przesądzać że sonda była powodem problemu, pojeżdżę parę dni i wtedy napisze czy to była sonda.

 

1 po lewej stronie

Edytowane przez mars11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem całkowicie sondę i po paru dniach jazdy bez sondy stwierdzam że to ona była przyczyną takich spadków mocy a eleketronik i mechanik się mylą wykluczając sondę i twierdząc że nie dawała by takich objawów ;) Dzięki smitek za naprowadzenie na właściwy trop ;) szkoda ze tak późno ;)

Mam jeszcze pytanko czy mogę tak jezdzić na odłączonej sondzie czy po jakimś czasie coś może się stać z silnikiem lub brak sondy może spowodowć awarię jakiegoś innego układu? Dodam że spalanie komputer pokazjue takie samo jak z podłączoną sondą i żadna kontrolka się nie zapala a silnik normalnie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to uszkodzona sonda / jej brak powoduje że silnik może podawać zafałszowaną mieszkankę paliwa i powietrza, niespalone cząstki czegoś tam mogą osiadać na katalizatorze co może doprowadzić do jego uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam modusa 1.2 16v tez podczas przyspieszania auto nie reagowało na gaz pojechałem do mechanika stwierdził ze komputer pokazał wypadanie zaplonu i cos z sada lambda

 

Dodano: 08 mar 2015 - 19:10

najlepsze jest to ze wykasował błedy i jak na razie problemy ustały, wiec zastanówcie sie czy warto wymieniac połowe czesci w samochodzie zwłaszcza ze nie wiadomo co jest grane

ja wymieniłem nie potrzebnie potecjometr pedału gazu bo ktos mi tak powiedział ze to jest przyczyna problemu

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!