Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co się dzieje z sprzęgłem?


BUDZIKKK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przeglądałem już wasze poprzednie posty i nigdzie nie spotakałem odpowiedzi na nurtujące mnie od jakiegoś czasu pytanie. Wyczytałem że borykaliście się z dość podobnym problemem ale żaden nie przypomina mi mojego.

Otóż podczas pracy silnika na biegu jałowym jest cichutko i przyjemnie; zaczynam wciskać sprzęgło i gdy juz jest na wysokości jego brania cos zaczyna chroboczeć i trzeszczeć (nie wiem jak nazwać ten dźwięk); dociskam do samego końca i znowu jest cichutko. Wykonując to samo w odwrotnym kierunku dzieje się to samo. Podczas ruszania z miejsca dzieje się to samo.

 

Czy możecie mi drodzy forumowicze powiedzieć co dzieje sie z sprzęgłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to bardziej wskazuję na zużyte łożysko oporowe sprzęgła - chodzi mi o to łożysko, które kupuję sie w zestawie ze sprzęgłem.

Sprawdź jeszcze, czy jest różnica na luzie w głośności pracy skrzyni, przy wciśniętym sprzęgle i bez wciśniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko dociskowe na bank się kończy postaraj się jak najszybciej zgromadzić fundusze na naprawę bo jeśli nie wymieniałeś tarczy sprzęgła i docisku to warto to zrobić za jednym rozbieraniem, Ja tak robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skołowanie tak dużego funduszu niestety trochę potrwa :cry: Ja nie wymieniałem sprzęła, a poprzedni właściciel "ciort wie". Licze się z tym że wymienić musze odrazu całość :-(

 

Powiedzcie mi jak to będzie dalej wyglądało; jakie mogą być następstwa jak troszkę czasu to przeciągnę. Ale postaram sie ograniczyć poruszanie megi po mieście.

 

[ Dodano: 2007-11-29, 17:30 ]

Witam!

 

Znalazłem dopiero chwikę czasu i pojezdziłem troszke po mechanikach. Mieliście racje, powoli pada łożysko w sprzęgle. Znalazłem dość tani i solidny zakład który podejmnie się wymiany za ok.400zł.

 

Oczywiście mogę sobie zakupić sam komplet sprzęgła. Mechanicy zasugerowali mi bym zakupił LuK - Aftermarket Service oHG.

W sklepie gdzie zaopatruję się w części jest dostępne jeszcze poza w/w, sprzęgło SACHS.

 

Które z zestawów sprzęgła zakupić do mej megi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno kupiłem Scenica 1,9dCi i po zauważyłem że przy naciskaniu sprzędła w początkowej fazie słychać jakby "terkotanie" (to samo przy zwalnianiu tylko w koncowej fazie) jnajbardziej słychać to przy zmianie z 1 na 2. Na początku myslałem że to jakiś rezonans ale teraz myślę że to jednak łożysko wyciskowe sprzęgła- przebieg 115kkm(ale pewny to na 100% nie jestem).

Teraz pytanie: czy to łożysko może sie rozlecieć i uniemożliwić jazdę- przyznam że miałem juz głośne łożyska wyciskowe w innych samochodach i nic się nie wydarzyło, ale nie miałem nigdy CR z dwumasowym kołem zamachowym. Chciałem poczekać z wymianą tego łożyska do wymiany sprzęgła na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!