Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dogrzewanie elektryczne / błąd ESP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem prawdopodobnie z elektryką/elektronika. Kilkakrotnie zdarzyło mi się, że w czasie jazdy przy zimnym jeszcze silniku zaświeciła się kontrolka service oraz ASR a w komunikatach wyskoczyło info "Sprzwdz ESP". Problem każdorazowo znikał przy uruchomieniu auta ponownie. Ostatnio na prostej drodze przy -12 stopniach na dworze znowu pojawił mi się owy błąd aczkolwiek zauważyłem,że miało to miejsce w momencie kiedy cyknęły przekaźniki dogrzewania elektrycznego(przy zmianie biegu). Było też widać jak świała przygasają i kireownica tak jakby straciła na sekunde wspomaganie elektryczne. Ogólnie poza tym komputer nie wyświetla żadnych błędów... Co do przygasania świaeł to mogę zrozumieć, że w momencie załączania grzałek jest zwiększony pobór mocy no i światła przygasają, aczkolwiek chyba nie powinno to, aż tak wpływać na pracę innych raczej ważnych podzespołów.

Z góry dzieki za pomoc !!

Edytowane przez misiektg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ESP to widzę fajne historie... ja ostatnio będąc na autostradzie chciałem sprawdzić ile "pójdzie" moja renia. Przy 180km/h zapaliła się kontrolka silnika a potem service i błąd ESP. silnik stracił moc. Zatrzymałem się zgasiłem silnik, uruchomiłem ponownie i problem znikł. Na kompie jest tylko błąd prawego tylnego koła :!:

 

Sprawdzałeś błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie sprawdzałem. Musiałbym chyba jechać się podpiąć pod komputer. Tylko gdzie to zrobić ? W ASO? Domyślam się, że ten błąd ESP wyskoczył na skutek jakiegoś spadku mocy (przeciążenia) przez te grzałki elektryczne...

Edytowane przez misiektg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!