Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem !


osiewicz16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam megane z 2004r. 1.9. Wszystko ok ale do czasu. Jakiś czas temu samochód przeszedł jakby w stan awaryjny gdyż jadąc włączył się serwis i check injection czy jakoś tak. Samochód stracił moc, przyśpieszał jak ciężarówka. Po jakiś 5 minutach turbo zaczęło działać i samochód jechał dalej z mocą tak jak zawsze. Kilka dni temu wróciłem wieczorem do domu i wszystko było ok. Następnego dnia poszedłem go odpalić i odśnieżyć po nawałnicy. Wcisnąłem start,odpaliła jak zawsze. Wysiadłem aby sprzątnąć śnieg i samochód zgasł. Pomyślałem że może karta albo coś. Niestety nie odpalił już w ogóle jedynie kręcił jak nienormalny ;). Dzisiaj podłączyłem kable do akumulatora bo po kilku dniach na mrozie wiadomo jaki jest efekt, starałem się odpalić i niestety zero odzewu. Jednak po szóstej może siódmej próbie samochód zaskoczył odpalił ja dodałem mu trochę gazu wszedł na obroty po czym ( 5-10 sek.) zgasł i już nie odpalił. Pytanie do was co jej jest ?? ;) Zamieszczam również zdjęcie ( nie mojego silnika tylko google ) i pytanie za co odpowiada to coś zaznaczone na czerwono bo u mnie np. to czasem delikatnie wypluwa jakiś syf. I również dzisiaj było to ruszane podczas odpalania, czy może to odpowiadać za odpalenie albo brak reakcji silnika ?? :!: Pozdrawiam i liczę na jakąś chociaż minimalną pomoc :)

post-46846-0-86600600-1364318835_thumb.jpg

Edytowane przez osiewicz16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to elektrozawór podciśniena. Służy do sterowania klapą gaszenia silnika. Po zadziałaniu elektrozaworu klapa zamyka dopływ powietrza do kolektora ssącego i silnik gaśnie. Do uruchomienia i pracy silnika klapka musi być w położeniu otwartym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a może on być odpowiedzialny za problem jaki dotknął megane ? Bo tak jak wspomniałem samochód kręci jak nienormalny ale nie odpala, w dodatku to się stało nagle z dnia na dzień odpalił na 5 sek i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!