Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem autko po stłuczce z palącymi się kontrolkami trakcji , jedna z napisem off. Przy czym przycisk wyłączenia nie działa. Komputer w trybie awaryjnym. Po podłączeniu pod kompa nie wskazał jednoznacznie co jest przyczyną.

macie jakies pomysły gdzie szukać. ABS działa prawidłowo.Juz nie mam siły.

Dzieki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć pod CLIP-a. Wykasować wszystkie błędy jakie były (wsteczne). Jeśli na ma błędów trwających/ w trakcie, przejechać się i zobaczyć co pokarze. Jeśli masz błędy aktualne, które występują podczas diagnozy to zrób screane i wklej na forum- obadamy.

 

Spróbuje również odłączyć sterownik od ABS-u bezpiecznikiem tak na około 30 minut lub 1800 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd C1130 i C1132. Silnik ponoć włącza w tryb awaryjny. Czasami jak zapale autko to migną na chwilke i zapalą się po 5 minutach. Jak wcisne przycisk wyłączenia esp i przekręce kluczyk i zapale auto to przez moment migna i się wyłączą na dłuższa chwile.

Serwis rosiak i syn trzymał auto 2 doby i nie znalazł przyczyny . Poprostu ręce opadaja , co ja mam zrobić , gdzie się udać w Poznaniu , POMOCYYYYYYYYYY, znowu przyjdzie zima a ja bez trakcji i esp , abs tylko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Clipie powinno wyświetlić co jest odpowiedzialne za ten błąd i gdzie błąd został wygenerowany (w którym sterowniku) oraz przebieg w jakim został on zarejestrowany. Widzę że kolega z Robakowa, jak dobrze pójdzie to w tym roku będziemy sąsiadami.

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co facet z serwisu gamoń.

Byłem w jednym i stwierdzili na podstawie błędów c1130 i c1132 ze uszkodzony moduł ABS

Między czasie jeden elektryk z diagnostyką diesla stwierdził że moduł jest OK

Byłem w drugim serwisie i stwierdzili ze jednoznacznie komputer nie chce wskazać winnego.

Poradzcie proszę co zrobić gdzie się udać , bo jak na razie płace za komputer bez usunięcia usterki.

p.s kolega na jakiej ulicy się buduje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał czujnik który mierzy wychyły auta (nie pamiętam nazwy), mogło się zdarzyć że puściły w nim zimne luty.

Bardzo rzadka usterka ale tak sie potrafi objawiać.

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności rozmawiamy o Megane III PH2??

Mam pewien kontakt do kolesia z Gniezna. Najlepszy w PL jeśli chodzi o elektronikę w Renault. Mnie jeszcze nie zawiódł- jeśli się skusisz to kontakt na PW.

 

P.S.

ul. Pogodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!