Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Vectra C vs Laguna III


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Niedługo planuje zmianę auta. Póki co kandydatów mam dwóch. Silniki, które biorę pod uwagę to Vectra 1.9 CDTi 150KM i Laguna 2.0 dCi 150KM. W grę wchodzi tylko kombi, cena do 30tyś. W przypadku laguny mógłbym ewentualnie troszkę dołożyć. Z każdym miałem styczność, i to takie moje obserwacje.

 

1. Vectra podoba mi się ten styl, w środku wszystko solidnie i spokojnie skomponowane, fajny panel do sterowania klimatyzacją, audio, komputerem i nawigacją, w tej cenie można kupić pełen wypas, zadbany z niedużym przebiegiem, klapa otwierana i zamykana automatycznie z pilota, oryginalnie przyciemniane szyby, hak wysuwany i chowany automatycznie (pomimo, że nie używam to podoba mi się to), nawigacja, skóra, świetny silnik, podgrzewane fotele, xenon, taki "kozak style" np coś takiego vectra

 

2. Laguna Bardzo mi się podoba, tylko w tej cenie nie dostane tego co w vectrze, przebieg też pewnie będzie większy i silnik w porównaniu do megane wydaje mi znacznie słabszy, wielki plus jest taki, że jest stosunkowo niedługo na rynku i jakby trafiło się coś fajnego to ewentualnie mógłbym coś dołożyć.

 

Ciekawy jestem waszych opinii może ktoś użytkuje takie autka i chciałby coś o nich napisać.

Edytowane przez Rxe.Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ciężko porównać te dwa samochody, ponieważ są z innych "epok", niestety różnica czasu (i kasy) robią tutaj swoje

 

- opel - wewnątrz mało miejsca, wygląd przeciętny, a wręcz słaby

- laguna - hmmmm niebo ;) "dupe urywa" cudna ;)

 

myślę, że tutaj dylematem jest decyzja o dołożeniu ok 7tyś zł do fajnego egzemplarza laguny, WARTO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ;), dlatego ten dylemat, tutaj za tą cenę mam wszystko na pokładzie, i mogę sobie powybrzydzać, przebierać w ofertach, poszukać w miarę młode auto z niedużym przebiegiem. Bo do III-ki z lepszym wyposażeniem będzie trzeba jednak dołożyć, bo za śmieszne 1.5 dCi albo 2.0 16v dziękuje. Czekam na dalsze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, każdy ma swoje gusta, ale o ile Vectra z zewnątrz prezentuje się przyzwoicie, o tyle wnętrze jest... nudne na potęge i takie jakieś bez wyrazu. Laguna tu bije na głowę. Fakt, możesz mieć problem z dostaniem Laguny z takim wypasem itd. w tej cenie, ale ja bym poczekał, no chyba że nie możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ani jedno ani drugie, niepotrzebne mi kombi i te nadwozia nie bardzo mi pasują wizualnie. Co do wnętrza to opel nadal piłą łańcuchową w środku rzeźbiony.....

Moje zdanie dla obydwu ;)

Możesz brać pod uwagę ale nie musisz, nie zgadzasz się, to nie pytaj i rób po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej napisano Vectra może z zewnątrz prezentuje się nieźle jednak w środku jak dla mnie jest siekierką ciosana. Laguna jest autem bardziej komfortowym. Wszystko zależy co lubisz. Jak wolisz twarde siedzenia i "porządną" niemiecką technologię to bierz Vectrę, jeśli wolisz odrobinę komfortu, miękkie kanapy i francuski polot to zostaje Laguna. Co do różnicy wyposażenia to opisujesz jakiś jeden konkretny samochód (Vectra) natomiast pewne jest, że nie wszystkie są tak samo i bogato wyposażone. Lagunę też można trafić bogato wyposażoną. Powinieneś porównać auta z tego samego rocznika i ze zbliżonym wyposażeniem. Kiedy ja szukałem używanych aut to Renault zazwyczaj wypadał dużo korzystniej niż Opel, Ford, o VW nie wspominając i to zarówno pod względem wyposażenia jak i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla mnie w środku nie ma tragedii, siedziałem i mi się podoba, jak już pisałem wszystko sprawia wrażenie takiej solidności. Pod uwagę brałem również mondeo mk4 ale w środku te srebrne plastiki wieją festynem, a kombi wgl mi się nie podoba. Z zakupem mi sie nie śpieszy, ale w wakacje już chciałbym wystawić na sprzedaż megane. Póki co będę śledzić oferty, ale na ten moment chyba vectra z pełną opcją (xenony, skóra, nawigacja, podgrzewane fotele to na pokładzie obowiązkowo musi być) a laguna w takiej opcji swoje kosztuje. Szukał będę czegoś od I wł z niedużym przebiegiem. Ewentualnie wstrzymam się z zakupem do przyszłego roku (w co wątpię i zakupie lagunę z fullem).

 

Dodano: 16 kwi 2013 - 15:42

Co sądzicie o tych? Proszę o ocenę. Preferowałbym kombi, no ale wiadomo jak to jest.

 

http://allegro.pl/renault-laguna-2-0dci-150km-skora-keyless-go-17-i3178540626.html

http://allegro.pl/opel-vectra-2-0t-175km-cosmo-polskora-jedyna-taka-i3178708286.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna ma mocno zniszczony środek (gałka zmiany biegów, kierownica, boczek drzwi kierowcy...).

Vectra mało zdjęć środka ale siedzenia robią wrażenie zużytych (zwłaszcza kierowcy).

O budzie trudno więcej powiedzieć bo oba są strasznie wypucowane. Dziwną sprawą jest prawie identyczny przebieg. Czyżby znowu auto użytkowane przez emeryta na dojazdy do kościoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz szukał Vectry to bierz chociaż taką z lepszym wyświetlaczem. Ta z aukcji to chyba wersja BID. Jest jeszcze wersja GID (również "niekolorowa") oraz wersja CID (kolorowy wyświetlacz, który mimo wszystko chowa się do tego w Lagunie (jeśli na taki egzemplarz trafisz). Szukaj również wersji z audio, które odtwarza mp3 (są też takie, które tego nie robią). Miałem kiedyś Zafirę B, a tam wyświetlacze były prawie identyczne (a może i takie same).

Laguna z linka potraktowana photoshopem, ale ostatnie fotki wskazują na to, że auto jednak posiada ryski :) Oczywiście widać zniszczoną gałkę oraz poobdzierane plastiki na drzwiach. Osobiście wybrałbym Lagunę III. Vectra C to "tamta" epoka. Odpada. No chyba, że wybierałbyś pomiędzy Insygnią a Laguną III :) Wybór byłby trudny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest upolować coś fajnego, więc w przypadku laguny dwie budy wchodzą w grę raz, że obie mi się podobają a dwa jutro już mogę zostać bez auta. Vectrę mógłbym przeboleć tylko ze względu na ten silnik, ale chyba jednak skupie się na szukaniu laguny, nawet jak będzie trzeba dołożyć.

 

Dodano: 17 kwi 2013 - 13:35

Proszę o ocenę poniższych autek. Użytkuje ktoś może 2.0 dCi 130KM? Można go, że tak powiem "od dławić" do tych 150KM? Jak nie to najwyżej zrobię program. Bo megane jest bardzo zrywna a nie chcę przesiadać się na słabsze.

 

http://otomoto.pl/renault-laguna-C28774144.html

http://otomoto.pl/renault-laguna-2-0dci-130km-i-wl-serwisowany-C28610089.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!