Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile wam pali LPG "renówka" ?


derk

Rekomendowane odpowiedzi

Co do LPG są różne opinie,jedni twierdzą że spali 3/4 litry więcej niż benzyny inni że spalanie w silniku np 1.8 nie powinno przekraczać 8 litrów gazu.Mam drugie auto w LPG i pierwsze świeżo po odebraniu od specjalisty od LPG paliło mi 9/10 litrów gazu,miałem silnik 1.8 90 KM.Teraz mam Renault Megane 1.6 też 90 KM i ostatnio za 20 zł robiłem 80 km i nie miała już mocy,wystarczyło przykręcić trochę dawkę pod maską i za 20 zł robię teraz około 120 kilometrów,spalanie gazu zależy też od samej jakości gazu i też od pogody,w zimę pali więcej w lato mniej,jak uważasz ze za dużo pali to podjedz do gazownika i ci ustawi.

 

Jeśli chodzi o obroty to może silniczek krokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Renault Megane 1.6 też 90 KM i ostatnio za 20 zł robiłem 80 km i nie miała już mocy,wystarczyło przykręcić trochę dawkę pod maską i za 20 zł robię teraz około 120 kilometrów,spalanie gazu zależy też od samej jakości gazu

Wg mnie ile silnik pali gazu zależy od tego jakiego węża w kieszeni ma właściciel. Zachowanie jak w cytacie może zmniejszyć spalanie, ale może być bardzo niezdrowe dla silnika - wychodzi to nie zaraz, ale po pewnym czasie. Dla mnie interesujące jest to jak się ma spalanie gazu do spalania benzyny. U mnie przy instalacjach sekwencyjnych gazu pali o 16% więcej niż benzyny w megance oraz o 18% więcej w corolli, jeżeli ten stosunek jest mniejszy to jest to szkodliwe dla silnika lub coś jest nie tak z układem paliwowym silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 1.4 16v w MII kombi pali 8 litrów w trasie nieautostradowej. Przy 150 km/h myślę ze minimum 12. ktoś napisal ze przy 170 pali 10-11 co jest oczywiście science-fiction, a jeśli nie to ja chcę taki samochód B) dodam poza tym ze mi pali o ok 30% więcej gazu niż benzyny, powiecie pewnie ze coś jest nie tak, ale ja nie muszę się z tym zgodzić :) od pewnego czasu prowadzę notatki na Motostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie notatki w poldku robiłem sukcesywnie od nowości i tam było widać wyraźną różnicę między spalaniem w zimie i w lecie, bo silnik był odpalany tylko na gazie w zimie i w lecie i tu różnica w spalaniu dochodziła do 20-25%. Takie same notatki robię w corolli więc dane podane wyżej są aktualne. Meganką od jakiego czasu jeździ córka i ona tankuję i jest jak każda baba za leniwa, ma poważniejsze sprawy, żeby się bawić w taką buchalterię. Ale nie przypuszczam, żeby coś się radykalnie zmieniło, bo by buczała, że kasa jej się nie zgadza z kilometrami. Silniki w megance mamy takie same i u mnie spalanie benzyny przed zagazowaniem było na poziomie 6.2 litra/100 (mniej o 0.5 litra niż podawał producent dla cyklu mieszanego), a po zagazowaniu gazu spalała (dokąd ja prowadziłem notatki) 7.2 litra/100. Różnica między zimą i latem dochodziła do +/-0.15 litra/100. Podobnie to wygląda w corolli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie jest zamontowana instalacja Lpg DIEGO.Instalacja sztuka nad sztukami jakość montażu nie powala.Ale zbiornik 33L starczają na przejechanie w trasie 450km bez szaleństwa.W trasie mieszanej miasto poza miastem (50/50) wychodzi 370km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja Megane 2 ph1 1.6 16v na sekwencji Stag po mieście ok 10-10.5 L z klimą czy bez (Biegi zmieniam tak przy 2200 obrotów), w trasie z klimatyzacją przeważnie około 8.5L, najniżej z klimą udało mi się zejść na 7.5 L bez klimy 6.6 L ale to jazda i tu i tu do 100 km/h bez gwałtownych przyspieszeń. Jak daje jej ostro w palnik na trasie to 46.5 L które mi wchodzi do butli (nie blokuje wielozawór, mi to nie przeszkadza wcale) wystarczy na jakieś 380-390 km ale wtedy nie schodzi z blatu 130-140 przez większość trasy no i jazda agresywna. Także zasięg po mieście to 400 km z małym plusem, a w trasie około 500 km. W zależności od trybu jazdy można wykręcić różne wyniki. Trzeba poznać tylko auto

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu trasa: Chorzów -> Praga (Czechy) -> Chorzów... + trochę wokół Pragi.

Ogółem 1005 km. Tam i z powrotem - cały czas 100 km/h na tempomacie.

Megane II phI 2.0 16v Automat.

Gazu poszło 93 l., co daje 10,8 l/100 km

W mieście wychodzi mi jakieś 13-15 l./100 km - w zależności od ilości korków :)

Aż niektórym zazdroszczę niskiego spalania :) - jak jadę na autostradzie 140 km/h lub więcej to ssie niekiedy lepiej niż w mieście.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie no to nic dziwnego,w manualu byś miał w granicach 11-12 litrów. Moje 1.6 jak jej dam powyżej 140 na trasie to też spali więcej jak po mieście,wtedy można się mocno zdziwić że brakuje gazu ;)

Edytowane przez sekacz19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!