Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wzrost spalania po wymianie koła dwumasowego


bartbe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem. Ok dwóch miesięcy temu musiałem wymienić koło dwumasowe w Megane II, 2004 rok przy przebiegu 120 tys. km. Jakiś czas po wymianie zorientowałem się, że auto więcej pali. Sprawdziłem i faktycznie - wskazywało mi średnie ponad 9 litrów! Wcześniej spalanie utrzymywało się na poziomie 6,3. Pojechałem z "reklamacją", mechanik skasował jakieś błędy w komputerze i po przejechaniu kilkuset kilometrów komputer pokazywał 7,5 i tak się utrzymuje. Byłem u niego ponownie, kombinował ale ostatecznie się poddał. Pojechałem do innego, mojego znajomego -też rozłożył ręce. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Albo chociaż do jakiego specjalisty się udać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 litrów w mieście, to norma? ..Posiadam ten samochód od 12.2011r. Cały czas jeżdżę tymi samymi trasami (do pracy jadę autostradą lub DTŚ), z podobnymi przyspieszeniami i prędkościami i w dodatku tankuję na tej samej stacji (Neste przy A4 lub przy DTŚ, sporadycznie ta przy Media Markt). Od początku posiadania auta spalanie waha się między 6,2 a 6,4 w mieście (najczęściej właśnie 6,3) oraz schodziło do nawet 5,9 gdy robiłem więcej "tras". Lato, zima -tak samo. Błędne wskazanie komputera też wykluczam ponieważ zawsze tankuję do pełna, przejeżdżam ok 500 km (tzn +/- połowa zbiornika paliwa) i znowu tankuję do pełna. Zazwyczaj do baku wchodziło mi ok 32 litry (32l/500km daje 6,4l/100km) a teraz wchodzi 38l (38l/500km daje 7,6l/100km). Oczywiście dane są "zbliżone" bo nie wjeżdżam na stację zawsze przy równym 500km na liczniku dziennym.

Dlatego mam pewność, że zużycie paliwa wzrosło. Nie wiem tylko dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz, zdecydowanie więcej jeździł po mieście. Kierowany zazwyczaj przez "starszą panią" ;) Autko może jeszcze długo pojeździć bo ja z racji odległości do pracy itp. też nie nabijam zbyt dużo kilometrów. ...tylko skąd to spalanie?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!