Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[M/S II] Gdzie jest miejsce na gaśnicę i apteczkę ?


Rekomendowane odpowiedzi

vmax-r, jeśli wiercipieta jest "krótki" to trzymaja go pasy i nie dosięgnie, jeśli jest dlugi, to musi naprawdę być długi. (patrz na ostatnie zdjecie, gdzie kończy się dywanik) Może też zająć miejsce po prawej stronie. Tam nie ma gasnicy. Poza tym, w gaśnicy jest zawleczka opasana plasikowym zabezpieczeniem. Tak wiec- jestem spokojny. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No fakt miejsce chyba najlepsze z możliwych.

Ja mam jednego takiego małego pasażerka który potrafi tak skopać i zfasonować tylny przedział, że uuuuu :-)

 

- ja wożę gaśnicę w schowku pod tylnym siedzeniem (lewym? prawym? ...a może środkowym? Nieee, tam wożę linkę i apteczkę...) zawsze się zastanawiałem ile czasu zajęło by mi dobranie się do niej...

 

Ale miejsce GIT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam przymocowaną do tunelu, po lewej stronie nóg pasażera - tak było jak kupiłem Megi i tak już zostało, mi nie przeszkadza, bo niezbyt często jeżdżę jako pasażer :-)

Przy okazji muszę przyznać, że oryginalne gasnice Renault są niezgorsze - działają po chyba 5 latach, a było to tak: zmieniłem w samochodzie na nową, a starą zabrałem do domu i się przydała - zrobiło się jakieś zwarcie w gniazdku i się zajarało a przy okazji szafka, no to ja siup po tę starą gaśnicę a ona zadziałała i zgasiłem pożar w zarzewiu :-) Tylko potem cała chata była w białym proszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

ja zrobiłem ciut inaczej w moim sceniku, podszedłem do tego troche olewczo, wrzuciłem gaśnice do lewego schowka w bagażniku wraz z trójkątem i....nic niestuka nic niepuka ;);) ale...pomysł z przykręceniem jej pod fotelem kierowcy będę miał na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

miejsce na gaśnicę - jak kilka osób słusznie zauważyło powinno być gdzieś w zasięgu ręki kierowcy, niestety z doświadczenia wiem,a wiem bo kilka razy widziałem, ile warta jest taka gaśnica- jeśli zapali się instalacja elektryczna to zamiast szukać gaśnicy, która zrobi psssyt i się skończy,lepiej brać nogi za pas i wiać z samochodu. Jak jeden z Kolegów słusznie zauważył gaśnicą z osobówki to można co najwyżej grilla zgasić. Niemniej jednak popieram posiadanie i wożenie gaśnicy, u mnie leży sobie ona w kole zapasowym w bagażniku.

Co do apteczki, to te które można nabyć w supermarketach właściwie,oprócz bandaża i poloplastru nic nie mają w zestawie,więc doprawiłem swoją kilkoma niezbędnymi rzeczami również wymienianymi już przez kilku Kolegów i umiejscowiłem w bagażniku za prawą lampą pod tym gumowym zaczepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile warta jest taka gaśnica- jeśli zapali się instalacja elektryczna to zamiast szukać gaśnicy, która zrobi psssyt i się skończy

Bo zanim dojdzie do takiej sytuacji to należy zapoznać się z instrukcją obsługi gaśnicy aby właśnie nie zrobiła PSSSYT :!: Właśnie to PSSSYT świadczy o nieumiejętnym jej użyciu.

Ja natomiast widziałem kilka razy co potrafi dobrze użyta, właśnie taka gaśnica.

W sumie to każde miejsce jest dobre. Ważne aby właściciel auta wiedział gdzie i aby ją szybko zlokalizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prezes, od ponad 5 lat jestem w OSP, kierowca, mechanik,ratownik bla bla bla, i mnie również wydaje się że wiem jak tego używać i równiez widziałem już pare razy jak się gaśnicy używa ;-) A wracając do tematu- nie ma bata żeby ugasić instalację przy zwarciu,takie jest moje zdanie i tego się będę trzymać ;-) A już napewno nie zrobi tego przerażony sytuacją człowiek (któremu się nagle zapaliło auto),który pierwszy raz ma gaśnicę w rękach, nawet pomimo faktu że kiedyś przeczytał instrukcję obsługi.

 

Co do Twojej wypowiedzi odnośnie umiejscowienia- popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilf, tak szczerze powiedzieć to jedna kilogramowa gaśnica to nic, ale jak ze swych aut wyskoczy kilku kierowców uzbrojonych w jednokilogramowe gaśnice to siła gaszenia już może być wystarczająca. Warunek by kierowcom uświadomić, że w grupie siła i że gaśnica służy przede wszystkim by gasić czyjeś auto a nie swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odbiegliśmy trochę od tematu ;-)

Gojgien rozumiem i popieram to co piszesz, ale nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Widząc poziom chamstwa na naszych drogach i to jak się ludzie sobą na wzajem przejmują...

Podejrzewam że jakieś maks.20% kierowców zatrzyma się i pomoże natomiast reszta nawet nie zwolni,albo zwolni tylko po to żeby zobaczyć co się stało.

 

Osobiście niemal zawsze zatrzymuje się i pomagam innym nawet jeśli chodzi tylko o zmianę koła,a to dlatego że ktoś kiedyś pomógł mi kiedy z mojego samochodu zostały żyletki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomysł z umiejscowieniem gasnicy za siedzeniem kierowcy naprawdę ciekawy.. W lipcu niestety miałam pożar auta i przekonałam się że szybki dostęp do gasnicy to podstawa..

A wracając do tematu- nie ma bata żeby ugasić instalację przy zwarciu,takie jest moje zdanie i tego się będę trzymać ;-) A już napewno nie zrobi tego przerażony sytuacją człowiek (któremu się nagle zapaliło auto),który pierwszy raz ma gaśnicę w rękach, nawet pomimo faktu że kiedyś przeczytał instrukcję obsługi.

U mnie przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie (przy okazji ciekawa jestem czy ktoś miał podobny przypadek, na razie nie znalazłam wątku na forum).. do ugaszenia zużyto 3 gasnice.. na szczęście mogłam liczyć na pomoc (gaśnice) innych kierowców.. i auto mimo mojego przerażenia i mimo iż pierwszy raz używałam gaśnicy, zostało uratowane przed kompletnym spłonięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!