Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane '01 kombi 1.4 95KM


ankon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Nowy na forum wita ;)

 

Wszystko wskazuje na to, że niedługo zacznie się moja samodzielna przygoda z samochodem. Pierwszym chyba będzie Megane. Mam już upatrzone, pooglądane. Technicznie wszystko jest OK. Zawieszenie ciche, sprzęgło rzeczywiście wymienione, silnik cichy, równy, bez wycieków, wygląda na to, że warto. Kilka małych plamek gdzieniegdzie, progi zdrowe, podwozie bez rdzy. Bez luzów. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed kupnem? Podaję link: http://tablica.pl/oferta/sprzedam-renault-megane-kombi-1-4-16v-95km-2001r-CID5-ID1woIz.html

 

Ciekawy jestem jak będzie wyglądało zagazowanie, ale to pewnie doczytam w innych wątkach. Dzięki wielkie, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to ogłoszenie. Jednak to jest na miejscu i też mam pewność co do jego historii, napraw itd. Bardziej chciałbym, żebyście powiedzieli na co zwrócić uwagę, może jest coś szczególnego w przypadku rm, coś, co może kosztować dużo, a wydaje się pierdołą. Wynegocjowałem 4800, więc nie najgorzej. Radio też dostaję, dwa komplety opon. Więc wybór zapadł. Ale pomyślałem, że mogę się od Was czegoś jeszcze dowiedzieć. Lepsze zdjęcia tutaj: https://plus.google.com/photos/100589680153620759954/albums/5784307503705881441?authkey=CIm7m9bx75WGFg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 0cool za polecenie ;) Patrząc na opis auta to moje wypada gorzej, bo jest do zrobienia konserwacja z dołu i hamulce do wymiany. Ale do rzeczy. Auto wygląda na zadbane, zastanawiam się nad kwestią czołowej szyby. W pierwszych Megankach z klimą przednia szyba czołowa była barwiona na niebiesko (zobacz na zdjęcia mojego samochodu). Tutaj ta szyba jest biała. Pytanie, czy była wymieniana (jeśli tak, to dlaczego?), czy o co chodzi. Zapytałbym sprzedającego ile sezonów przejeździły komplety opon, ile lat ma akumulator, kiedy były robione naprawy, o których pisał (np. rozrząd), bo napisał tylko kiedy sprzęgło było robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba przednia była wymieniona 1,5 roku temu, kamień ją roztrzaskał. Opony zimowe dwa sezony, letnie jeden. Świece, zawieszenie stosunkowo niedawno, o rozrząd zapytam. Myślę, że nie warto wymieniać go zaraz po kupnie, jak wszystkie poradniki mówią, skoro właściwie mam pewność, że właściciel nie kręci. Poza tym, księdzu nie wypada ;) Co do akumulatora fakt, dopytam ;)

 

Olej i filtry planuję wymienić.

 

CareK, jak wygląda spalanie w Twoim wypadku? Warto gazować? Z tego co dojrzałem, kolektor jest plastikowy, więc w grę wchodzi tylko sekwencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie się nie znam, więc Ci nie powiem jaki wchodzi w grę, jaki nie, ale doczytasz na forum, bo masa postów odnośnie tego. Co do spalania - różnie. Między 7,5, a 9 w mieście i między 6,5, a 7,5 w trasie.

 

Co do szyby, to Pan sprzedający poszedł po najmniejszej linii oporu. Ja też miałem wymienianą szybę (można o tym na forum poczytać), ale wymieniłem na taką z poświatą, którą montowali do modelów z klimą. W Twoim przypadku autko stojące na słońcu będzie się bardziej nagrzewać, ale jak mniemam, to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, byle deszcz nie padał na oczy ;) Czy z poświatą, czy nie, dla mnie nieważne. Nie miałem do czynienia z szybami, które sprawiają, że wnętrze mniej się nagrzewa, więc nie będę miał punktu odniesienia.

Właśnie mało postów jest odnośnie tego silnika do LPG, ale poradzę sobie ;) Mam nadzieję, że po weekendzie będę mógł się pochwalić nową Megi ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki LPG zniosą w każdej postaci. Dobrze dobrana i zamontowana instalacja będzie sprawiać 0 problemów. Jak na razie na BRC sequent 24 my07 40tys. zrobiłem i tylko wymieniam filtry - na początku miałem problemy z wtryskami, ale były z wadliwej serii - wymiana gwarancyjna.

Edytowane przez kwh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne lewe i prawe drzwi mają inny odcień.Nie bardzo podoba mi się przód.Nie rozumiem rozbieżności typu "auto posiada kratkę",czyli jest ciężarówką czy kratka jest siatką zabezpieczającą bagaż w razie kolizji?Na zdjęciach nie widać owych "kratek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko już jest w moim posiadaniu ;) Przód był lekko stuknięty, niewielka szkoda parkingowa, nic złego. Może kolory przekłamane, bo w realu nie ma żadnych różnic, wszystko jest też równe, bez żadnych śladów.

 

Samochód zarejestrowany jako ciężarowy, na 4 osoby. Czy dla mnie, gdzie będę używał to auto standardowo, nie mam żadnej działalności, nie mam zamiaru odliczać VAT itd., robi to jakąś różnicę?

Edytowane przez ankon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi różnicę.Auto jest homologowane jako ciężarowe.Kratka stanowi podstawę decyzji homologacyjnej,czyli trwałe odgrodzenie części ładunkowej od reszty.Demontaż kratki stanowi naruszenie specyfikacji homologacji ciężarowej i w przypadku przeglądu lub kontroli drogowej może być problem.Chyba,że zrobisz przegląd rozszerzony i przerejesrtujesz auto na osobowe (5 os.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka jest w bagażniku, w każdej chwili może być zdjęta/założona. Chodzi mi o to, czy mogę normalnie używać samochód jako czteroosobowy? Oczywiście z założoną kratką.

Jak wygląda taki przegląd? Trzeba by ściągnąć kratkę i dołożyć piąty pas? Coś jeszcze? Co potrzebuje, gdzie to można zrobić i jakie są koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w dowodzie jest jako ciężarowy,musisz mieć zamontowaną kratkę.Jeżeli chcesz jej się pozbyć,musisz jechać do stacji obsługi[najpierw możesz zadzwonić do swojego urzędu komunikacji,czy do każdej ,czy wyznaczonej],zdemontują ją i dostaniesz papierek,koszt ok.300 zł i z powrotem do urzędu komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!