Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaczął telepać, obroty na b. jałowym spadają do 500


darmach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

 

Jakieś trzy tygodnie temu zakupiłem wreszcie megankę, 2005 rocznik 1.6 16V kombi. Dzisiaj gdy dojechałem pod dom silnik zaczął się telepać, obroty na luzie spadają do około 500... Gdy dodaję gazu wibracje rosną - przyśpieszają..

 

Przeczytałem kilka tematów, ale nie znalazłem nic specjalnie podobnego do tych objawów - może ktoś z Was ma jakąś sugestię?

Jesteście w stanie polecić kogoś we wrocławiu z komputerem aby się podłączyć w miarę tanio? A może któryś z forumowiczów z wrocławia ma interfejs?

 

EDIT:

Zauważyłem właśnie że dodatkowo zapala się żółta kontrolka wg. instrukcji "Lampka kontrolna układu oczyszczania spalin"

Edytowane przez darmach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A może masz brudną przepustnicę? W obecnej i poprzedniej Megane II PhI 1.6 16V miałem ten sam problem, za niskie i niestabilne obroty biegu jałowego. Wystarczy wymontować przepustnice i wyczyścić jej środek w benzynie. W środku często zbiera się nagar i blokuje szczelinę biegu jałowego. Przepustnica przykręcona jest 4 śrubami na klucz 10, wcześniej zdejmij czarny gumowy przewód idący od filtra powietrza do przepustnicy. Czas naprawy to max 30 minut, można to zrobić "pod domem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam dokładnie takie same objawy jak kolega z pierwszego posta...na biegu jałowym b.często obroty właśnie spadają do 500 rpm,a do tego Renia lubi sobie "zatrząść"...wykręciłem cewki,a tam: 1 Beru, 2 Bosha, 1 no name...W dodatku w innym ustawieniu niż szeregowe ( jak kiedyś pewien kolega z forum pisał). Myślicie,że może mieć to wpływ na te obroty,a tym samym na dość słabe (moim zdaniem) przyspieszenie? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!