Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Założyłem 195/60/15 i ocierają :(


derk

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem rozmiar opon poprzednio miałem 185/60/15 teraz założyłem 195/60/15 i niestety ocierają.

W sumie wszystko było dobrze do czasu kiedy do samochodu na tylną kanapę wpakowało się dwóch miśków po 100kg.

Wcześniej jeździłem z dziećmi i wszystko było OK.

Wczoraj żona zabrała z pracy kolegów, wróciła i stwierdziła że koledzy mówili o stukach z tyłu prawym kole.

Pojechałem na przegląd na szarpaki, gość nie stwierdził żadnych luzów.

Dzisiaj ponownie zabrała miśków z tym że z tyłu już siedział bardziej kumaty, stwierdził że to ocieranie .

Chyba będę musiał powrócić do opon 185/60/15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Co masz na myśli pisząc "popraw zawieszenie" ?

Wczoraj byłem meganką na stacji kontroli, chłopaki szarpali zawieszeniem na szarpakach i nic nie zauważyli.

Samochód ma przejechane zaledwie 110tys.km i jeździła nim wcześniej babka bez obciążenia.

Ja założyłem do niej gaz i w dodatku mam pełny bak PB, być może to jest powodem obcierania.

Jak tylko przyjedzie zona z pracy, zaraz zaglądam do samochodu.

Zobaczę w którym miejscu ociera i zamienię koło na zapas tam jest 185/60/15 i wtedy zobaczę co będzie dalej.

 

Dodano: 23 kwi 2013 - 17:22

Już wiem o co ociera opona, o ten kawałek plastykowego nadkola i ociera w części górnej.

Proszę zgłębić zasady cytowania Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozmiar wchodzi bez problemów i obcierań.

Nie wiem jaki typ nadwozia masz ale w kombi wiedziałem nawet 195/65/15 i nic nie tarło. Ja następne opony jak będę kupował to chyba 195/60/15. Tak jak kolega gojgien stwierdził może masz obniżone zawieszenie na belce skrętnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!