Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scanmaster 2.1 vs maxitest z rozszerzeniem renault


Rekomendowane odpowiedzi

witam

wpadł mi w ręce interfejs ELM 327 (bluetooth) z tego co wyczytałem i chyba zrozumiałem powinien zagadać z megi 2 ph1 1.9 DCi (120KM) 2003r.

I jeszcze program, mam scanmaster'a ELM 2.1 i czy się połącze tym programem macie może jakieś doświadczenia ? (ewentualnie jakie ustawienia portu, komunikacji itd.) bo jest jeszcze maxitest dedykowany dla renault tylko 99 PLN kosztuje i nie wiem czy warto sie pchać w koszta.

Chce sobie błędy pokasować bo wyskoczył "service" od airbagów jak małżowina z fotelem szalała i kostkę wypieła, i tak sobie zmonitorować ogólnie parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scanmasterem 2.1 błędu poduszki nie skasujesz. Mie mniej działa on poprawnie. Jeśli kostka wpięta prawidłowo pod fotelem, błąd powinien zgasnąć. Może to zwijacz poduszki przy kierownicy, lub coś innego. Ogólne parametry auta nim podejrzysz i skasujesz niektóre błędy silnika, nic poza tym. Windows 7 i 8 same dobierają sterowniki przy instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do maxitest zapowiada się ciekawie sam chyba kupie sobie i przetestuję. renault działa pod can-em elm 327 nie ma z tym protokołem porblmów pod fiatem bangla ok to samo ford. Brakuje tylko firmy która by napisał konkretny soft pod renaulta.

 

 

Jakby był ok można by wynegocjować jakieś zniżki dla forumowiczów.

 

 

Na stronie maxitest jest wersja demo która można 10 razy uruchomic jak ktoś ma elm327 może przetestować wstepnie zapowiada się dośc dobrze porgram.

Edytowane przez pawelsonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam maxitesta i u mnie z benzyną 1.6 2003r łączy się i działa bez problemu. komputer silnika, poduchy, itd. Błędy opisane zrozumiale. Do lokalizacji usterek i usuwania błędów świetne rozwiązanie za w sumie niewielkie pieniądze. Adaptacji i różnego rodzaju kodowania nie zrobimy tym sprzętem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie maxitest jest wersja demo która można 10 razy uruchomic jak ktoś ma elm327 może przetestować wstepnie zapowiada się dośc dobrze porgram.

ja tam nie mogę pobrać (chrome), zresztą pewnie podstawowa wersja jest no chyba że się mylę.

no a faktycznie program się zapowiada ciekawie tylko czy hula na dieselkach 2003r. ciekawe? Wysłałem pytanie do sprzedawcy czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tą wersję Demo.Połączyłem się z :silnikiem,UCH,BSI,Wspomaganie,ABS - ale nic nie można zrobić ani odczytać wyświetla się informacja że to wersja Demo.Wyświetlają się tylko dane sterownika .Nie połączył się z Klimą i poduszkami.Jeżeli w pełnej wersji możliwe będą odczyty błędów i podgląd danych, oraz obietnica producenta że program będzie rozszerzany a aktualizacje za darmo to za 99zł godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Połączyłem się z :silnikiem,UCH,BSI,Wspomaganie,ABS - ale nic nie można zrobić ani odczytać wyświetla się informacja że to wersja Demo.Wyświetlają się tylko dane sterownika

Czyli co nawet ewentualnych błędów nie pokazał no to nic ciekawego jedynie wiemy że działa.

Kolego Nel a podłączałeś pod meg czy espace ?

dzwoniłem do skelpu co by się o klekota dowiedzieć ale urlop do 5.V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane II.Nawet te 10 podłączeń to lekko 10x100zł - nikt ci takiego prezentu nie da.Ale zapowiada się dobrze może wreście jakaś konkurencja i ceny spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z producentem oprogramowania Maxitest jest szansa na fajny rabacik tylko musiał bym się skontaktowac z administracją forum w celu dogadania szczegółów a niestety jako nowy użytkownik mam ograniczoną możliwość wysyłania PW :unsure: a limit swój wykorzystałem więc jakby ktoś mógł dać znać komuś kompetentnemu byłbym wdzięczny. Mój nr. tel 509-360-830 lub @ [email protected]

 

Dodano: 06 maj 2013 - 14:55

Ha napisałem posta i zmienił mi się status :unsure: pisze do administracji jak coś będziemy działać dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszedł mi kabelek elm327 niestety nie ftdi a pl2303 ale najważniejsze że działa.

Mi w mojej megane II komunikuje się z układem kierowniczym abs poduszki licznik silnik w systemie can

 

Z tego co zauwazyłem program to tylko pokazuje bład i krutki opis. Więc przypuszczam że zmian parametrów jak przebiegi serwisowe czy ciśnienie opon czy pojemnośc rezerwy paliwa chyba się zmienić nie da

 

Chętnie bym napisał recezje tego porgramu

Edytowane przez pawelsonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No clip to nie jest ale chyba fajna domowa diagnostyka, z tego co wiem niebawem ma być aktualizacja, parametry w czasie rzeczywistym i coś jeszcze ale to lepiej u producenta się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tego brakuje ja dwa dni temu zmieniałem rozrząd i z czystej ciekawośći chciałem sprawdzić czy jest ok(róznice w synchornizacji wała do wałkówa) w moim sofcie się da. Uwazam że to przydatna funkcja tak samo jak pomiar wypadania zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!