Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana linki ręcznego? Ktoś to robi?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Autko niedawno sprowadziłem z Niemiec, oczywiście licząc się z faktem, ze trzeba będzie w nie troszkę poinwestować, ale...

Ze trzy dni temu po dłuższej trasie zauważyłem niefajny zapach i temperaturę z lewego tyłu. Okazało się, że trzyma z tej strony ręczny i wiadomo co się dzieje. Lewa strona działa normalnie, puszcza całkowicie bez problemu.

W 'serwisie renault' czyli u gościa, który kiedyś pracował w aso po czym otworzył własny warsztat powiedziano, że muszę wymienić cały moduł ręcznego za bagatela 3000 zł z robocizną, bo tego się nie naprawia.

Zabrałem więc auto do zaufanego Mechanika Nieździercy, który bez problemu odblokował zacisk i zrobił tak, że działa, zaciska i puszcza jak trzeba, ale zastrzegł, ze to podziała tylko jakiś czas i znowu zrobi się to samo. Przyczyną jest uszkodzona linka.

Niestety w detalu podobno takich linek się nie dostanie, jedynie z całym modułem czyli za 3000 zł...

ale słyszał, że gdzieś jest jakiś gość, który to naprawia - wyciąga się moduł, wysyła do gościa i on go rozbiera, naprawia te zasmarkane linki i odsyła.

Teraz pytanie do Was: czy ktoś z Was może ma namiary na tego gościa, ewentualnie wiecie może gdzie dostać te linki, albo jak naprawić, albo co można wyczarować, żeby wszystko działało?? Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Trochę odświeżę temat...

Ktoś może mi z grubsza opisać, jak dobrać się do modułu ręcznego, żeby go w całości wyjąć? Na Youtubie nic nie ma, w google jakoś też nie potrafię nic wykopać... help?

Byłbym dźwięczny :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, ręczny (automatyczny) "trzeszczał" i nie trzymał.

Zostawiałem auto u mechanika - części z serwisu (bo normalnie nie było aktualnie dostępnych) + robocizna = ok. 470 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ręczny nie trzymał , wymontowałem i wysłałem do gościa co wcześniej jest podany i zapłaciłem 250+koszty wysyłki. Jeśli chodzi o wymontowanie to nie problem jak masz kanał odpinasz kostkę elektryczną która wyczhodzi pod spodem auta pod tylnymi fotelami wykręcasz 3 śruby i odpinasz końcówki linek hamulcowych od cylinderków i to wszystko.

Edytowane przez leniuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, leniuchy, czyli dojście jest od spodu? Pod bagażnikiem, czy raczej pod fotelami? Widać cały moduł, czy trzeba jeszcze wcześniej coś ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu bagażnika. Jeśli chodzi o scenica grand nic więcej nie trzeba tak jak wcześniej napisałem tak mi się kojarzy!Mam nadzieję że ci to pomoże:-)

Edytowane przez leniuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!