Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabo odpala na ciepłym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem jest taki iz auto ma kłopoty z odpaleniem na ciepłym silniku.

Wymieniony był rozrusznik i nic nie pomogło.

 

Na ciepłym odpala za 5 - 7 razem.

 

Jakieś pomysły od czego zacząć ?

 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej CPWK będzie ok, bardziej fixuje na zimnym silniku. 2 razy miałem padniety w scenicu i lagunie i na ciepłym odpalał na zimnym nie chciał.

Stawiam że cewka WN się sypie juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Dzieki

 

Zaczne od wykręcenia wspomnianego czujnika i sprawdze go miernikiem, jeszcze nie patrzyłem jaki tam dostęp jest ale widziałem gdzie go szukać na Manualach, za ktore tez dziekuje.

 

Pytałem z ciekawości o czujnik i samo ,,kowadełko'' bez wtyczki ( ktorej chyba nie wymienia sie ? czyli ze zawsze wtyczka jest ok ? ) kosztuje 130zł jakieś włoskiej firmy E__coś tam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jako e dalej walczę z moim scenikiem to mam pytanie o CPWK , czy w przypadku uszkodzenia będzie wywalać błąd czy po prostu od czasu do czasu nie będzie odpalać na ciepłym bądź tez na zimnym ? U mnie jak odepnę to komputer pokazuje ze odłączony natomiast błędów brak a ewidentnie objawy są podobne, a jak już odpali to przez jakiś czas ciężko pali . Innych błędów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego błędu, po prostu będzie go ciężko odpalić "na ciepłym".

 

@grzegorzMegane, moim zdaniem to czujnik położenia wału, bo to są objawy jego uszkodzenia, czyli ciężki rozruch ciepłego silnika, przerabiałem ten temat w moim 1.6,na początku z rzadka a potem coraz częściej na ciepły silniku trzeba było coraz dłużej kręcić, po wymianie czujnika położenia wału jak ręką odjął i tak jest do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie teraz to mam tak ze przez tydzień odpala jak od zegarka a później tydzień mozna sie zkichac i mocy przy odpalaniu nie ma trzeba czekać czasami minute nie wiem na rozgrzanie a i kręcić ze 3 4 5 razy się zdarza.

 

Dodano: 31 maj 2013 - 21:11

No nic wymieniłem na zamiennik BOSCHA,ale chyba jest gorzej. Po podłączeniu miałem przez wieczór błędy związane z czujnikiem koła zębatego (tak to przetłumaczyłem z francuskiego - czyli rozumiem ze z czujnikiem wałka) natomiast później poruszałem wtyczka i następnego dnia po sprawdzeniu błędów nie było. Natomiast praca silnika jakoś bez szczególnej zmiany.

Edytowane przez Wojtek-Ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem identyczny problem. Na zimnym silniku odpalał na dotyk. Przy ciepłym (postój pod sklepem) był problem i trzeba było kręcić kilka razy.

Problem to Czujnik położenia wału korbowego. Wymiana 150zł. Problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!