Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadająca półoś


Zdebek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moja meganką a mianowicie wypada mi cała półoś ze skrzyni biegów po lewej stronie, przy skręcie w lewo. Pierwszy raz stało się to jakieś dwa tygodnie temu jak na skrzyżowaniu ruszałem i skręcałem właśnie w lewo, dodam że, bez ostrego ruszania. Od tego czasu wymieniłem całą półoś z przegubami i skrzynie bo na starej półosi rozsypał się przegub wewnętrzny i te wałeczki posypały się do skrzyni. Skrzynie ściągnąłem i oddałem do mechanika który stwierdził ze nie opłaca się jej robić wiec kupiłem inna, wszystko złożyłem spowrotem a problem jest nadal, przy lekko skręconych kołach i ruszaniu lub jadąc pod górkę słyszę jak wypada i po puszczeniu z gazu lub naciśnięciu sprzęgła spowrotem wpada na miejsce. Sprawdzałem na sucho to znaczy odkręciłem osłonę na przegub wewnętrzny i sprawdziłem ile wogólę on jest wsadzony i jak kola są prosto jest do połowy a jak skręcę to mniej niż pól jest w środku, innych półosi do tego modelu nie ma wiec za krótka być nie może, auto sprawdzałem na kołach nie było podniesione. Powoli kończą mi się pomysły, co o tym myślicie? Sprawdzę jeszcze poduszki ale wątpię żeby coś z nimi było nie tak, bo wymieniałem w tamtym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś o to pytał chyba kol. subratri, czyżby to ten sam przypadek?? Jeśli tak, to chyba wypadałoby połączyć tematy, by znowu tego samego nie pisać co już tam jest napisane.

http://megane.com.pl/topic/47679-wylata-poloska/page__p__351101__fromsearch__1#entry351101

Akurat w tamtym przypadku to był sceniol...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat i nie ma tam nic oprucz tego że, ten typ tak ma, a przypadek bardzo podobny z tym że, u mnie wypada i wpada spowrotem jak wyprostuje koła to jade normalnie, tylko skret w lewo obciążenie auta i przegub wewnetrzny wali po kielichu skrzyni nie chce jeszcze raz kupować skrzyni i półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!